Przejdź do treści

Aplikacja od Orange do SMS-ów na iPadzie

Orange udostępnił mobilną aplikację umożliwiającą wysyłanie darmowych SMS-ów z iPadów. „Bramka SMS Orange” jest rozszerzeniem usługi SMS z Internetu i pozwala na wysyłanie bezpłatnych SMS-ów w ramach sieci Orange w Polsce. Projekt zrealizowała agencja marketingu mobilnego Looksoft we współpracy ze spółką dcs.pl.

Bezpłatna aplikacja umożliwiająca wysyłanie darmowych SMS-ów omija barierę fabryczną iPadów, które nie obsługują funkcji komunikowania się przez krótkie wiadomości tekstowe. Użytkownicy mogą rozmawiać ze sobą za pośrednictwem SMS-ów. Wiadomości wyświetlają się podobnie jak w telefonach iPhone w trybie komunikatora.

„Bramka SMS Orange” pozwala na wysyłanie długich wiadomości, składających się nawet z 4 SMS-ów oraz na grupowanie konwersacji na podstawie numeru telefonu bądź kontaktu z książki adresowej. Użytkownik zostanie powiadomiony o otrzymanej wiadomości SMS nawet przy wyłączonej aplikacji lub gdy urządzenie będzie w stanie uśpienia. Aplikacja posiada poziomy i pionowy tryb wyświetlania, co znacznie ułatwia korzystanie z niej na tablecie. Tak jak w przypadku tradycyjnej wersji bramki SMS w internecie, również w aplikacji są wyświetlane treści reklamowe.

„Dynamiczny rozwój nowych technologii codziennie przynosi kolejne wyzwania. Urządzenia, które jeszcze rok temu były dla niektórych nieosiągalnym luksusem dziś stają się narzędziem powszednim. Rosnąca z miesiąca na miesiąc popularność tabletów wśród użytkowników podsuwa coraz to nowsze pomysły związane z korzystaniem z tych urządzeń. Dla twórców aplikacji mobilnych to znakomite pole do działania” – komentuje Łukasz Makowski z firmy Looksoft.

Bramka SMS dla iPadów w sieci Orange została przygotowana przez Looksoft we współpracy z firmą dcs.pl, która jest dostawcą infrastruktury IT do obsługi tradycyjnej bramki SMS na stronie internetowej operatora. Aplikacja umożliwia konwersację i wysyłanie SMS-ów wyłącznie do użytkowników usług Orange.