„Focus Historia” ma 5 lat

przez | 29/03/2012

Jubileuszowe wydanie miesięcznika „Focus Historia” (4/2012) ukaże się 29 marca 2012 r. W kwietniowym numerze magazyn świętuje swoje 5-lecie. Tematem okładkowym jest zabójczy wyścig Titaniców. Numerowi towarzyszy wsparcie promocyjne.

– W ciągu pięciu lat udało nam się stworzyć najpopularniejszy magazyn historyczny w Polsce, w którym bawimy, wzbudzamy kontrowersje, obalamy stare mity i odkurzamy nieznane fakty. Pokazujemy, że historia nie musi komuś, ani czemuś służyć. Ciekawie opowiedziana jest interesująca dla każdego – mówi Michał Wójcik, redaktor naczelny miesięcznika „Focus Historia”.

Tematem okładkowym urodzinowego wydania jest zabójczy wyścig Titaniców i katastrofy morskie, do których doprowadziła szaleńcza rywalizacja o Błękitną Wstęgę Atlantyku – trofeum przyznawane statkowi, który z największą prędkością przebędzie drogę z Europy do USA. Ponadto w numerze można przeczytać m.in. o skandalicznych tajemnicach szefa FBI – Edgara Hoovera oraz brytyjskich ekscentrykach, bez których nie zaczęłaby się rewolucja przemysłowa w Wielkiej Brytanii.

Jubileuszowe wydanie „Focusa Historia” wspierane będzie promocyjnie w DISCOVERY Historia, serwisach wp.pl oraz focus.pl, a także w tytułach G+J Polska. Kreacją i planowaniem mediów zajął się Dział Marketingu G+J Polska.

Średnia sprzedaż miesięcznika w 2011 r. wyniosła 39 316 egzemplarzy. Pismo zanotowało wzrost sprzedaży o 9,3 % w stosunku do roku 2010. „Focus Historia” uplasował się tym samym na trzeciej pozycji w segmencie. To jedyny tytuł popularnonaukowy, który w ubiegłym roku zanotował wzrost sprzedaży.

„Focus Historia” to magazyn popularnonaukowy o tematyce historycznej, prezentujący ją w sposób nowoczesny, a jednocześnie bardzo przystępny. Skierowany jest do szerokiego kręgu miłośników historii, a nie do wąskiego grona fachowców. Dzięki unikalnym zdjęciom, nowoczesnym komputerowym grafikom i rysunkowym rekonstrukcjom – przenosi czytelnika w przeszłość w samo jądro fascynujących wydarzeń. „Focus Historia” ukazuje się od marca 2005 roku. Początkowo wydawany był jako dodatek do magazynu „Focus”. Jako regularny miesięcznik ukazuje się od numeru kwietniowego 2007 roku.