„Focus Historia” ma 5 lat

Jubileuszowe wydanie miesięcznika „Focus Historia” (4/2012) ukaże się 29 marca 2012 r. W kwietniowym numerze magazyn świętuje swoje 5-lecie. Tematem okładkowym jest zabójczy wyścig Titaniców. Numerowi towarzyszy wsparcie promocyjne.

– W ciągu pięciu lat udało nam się stworzyć najpopularniejszy magazyn historyczny w Polsce, w którym bawimy, wzbudzamy kontrowersje, obalamy stare mity i odkurzamy nieznane fakty. Pokazujemy, że historia nie musi komuś, ani czemuś służyć. Ciekawie opowiedziana jest interesująca dla każdego – mówi Michał Wójcik, redaktor naczelny miesięcznika „Focus Historia”.

Tematem okładkowym urodzinowego wydania jest zabójczy wyścig Titaniców i katastrofy morskie, do których doprowadziła szaleńcza rywalizacja o Błękitną Wstęgę Atlantyku – trofeum przyznawane statkowi, który z największą prędkością przebędzie drogę z Europy do USA. Ponadto w numerze można przeczytać m.in. o skandalicznych tajemnicach szefa FBI – Edgara Hoovera oraz brytyjskich ekscentrykach, bez których nie zaczęłaby się rewolucja przemysłowa w Wielkiej Brytanii.

Jubileuszowe wydanie „Focusa Historia” wspierane będzie promocyjnie w DISCOVERY Historia, serwisach wp.pl oraz focus.pl, a także w tytułach G+J Polska. Kreacją i planowaniem mediów zajął się Dział Marketingu G+J Polska.

Średnia sprzedaż miesięcznika w 2011 r. wyniosła 39 316 egzemplarzy. Pismo zanotowało wzrost sprzedaży o 9,3 % w stosunku do roku 2010. „Focus Historia” uplasował się tym samym na trzeciej pozycji w segmencie. To jedyny tytuł popularnonaukowy, który w ubiegłym roku zanotował wzrost sprzedaży.

„Focus Historia” to magazyn popularnonaukowy o tematyce historycznej, prezentujący ją w sposób nowoczesny, a jednocześnie bardzo przystępny. Skierowany jest do szerokiego kręgu miłośników historii, a nie do wąskiego grona fachowców. Dzięki unikalnym zdjęciom, nowoczesnym komputerowym grafikom i rysunkowym rekonstrukcjom – przenosi czytelnika w przeszłość w samo jądro fascynujących wydarzeń. „Focus Historia” ukazuje się od marca 2005 roku. Początkowo wydawany był jako dodatek do magazynu „Focus”. Jako regularny miesięcznik ukazuje się od numeru kwietniowego 2007 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu