Matura na szóstkę

Uwaga maturzyści! Możecie zapomnieć o grubych tomach, opasłych encyklopediach i liczących tysiące stron podręcznikach. Na Mobilegate czekają łatwe do pobrania aplikacje, dzięki którym skutecznie przygotujecie się do egzaminu dojrzałości.

Nie rób byków! Mobilny Ortotest to połączenie gry i programu edukacyjnego. Aby przejść do następnego etapu, musisz opanować reguły ortograficzne i zdobyć określoną liczbę punktów. Aplikacja zapewnia wiele zabawy, a przy okazji uczy, ćwiczy umysł i refleks.

Jeśli bitwa pod Cedynią myli Ci się z wiktorią wiedeńską, a Jan Kazimierz z Janem III Sobieskim, pobierz na swój telefon aplikację Historia Polski. Program składa się z przejrzyście podzielonych informacji o postaciach, datach, a także zawiera definicje najważniejszych pojęć. Korzystanie z zasobów aplikacji ułatwia prosta w obsłudze wyszukiwarka.

Kto by zapamiętał wszystkie wzory? Teraz nie musisz nawet próbować wkuwać ich na pamięć. Zestaw wzorów matematycznych po kilku kliknięciach możesz mieć w swojej komórce. Zamiast 30 plansz – jedna elektroniczna aplikacja. Matematyka jeszcze nigdy nie była tak przyjemna…

Jaka jest liczba ludności Turcji? Ile wynosi powierzchnia Norwegii? Spokojnie, to jeszcze nie jest egzamin. Ale jeśli masz zamiar zdawać geografię, zafunduj sobie mobilny Atlas Świata. Niemal 200 państw i 550 miast oraz najważniejsze informacje z geografii politycznej to doskonała ściągawka i baza wiadomości, która przyda się każdemu gimnazjaliście oraz uczniowi liceum.

Klasyka literatury za darmo. Szykuje się prawdziwa gratka dla moli książkowych – bezpłatna kolekcja największych dzieł literatury powszechnej do ściągnięcia w formacie elektronicznym. Wśród e-booków takie hity, jak: „Winnetou” Karola Maya, „Nędznicy” Victora Hugo czy „Upiór” Charlesa Baudelaire’a.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu