Przejdź do treści

Polpharma rekrutuje on-line

Największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych, firma Polpharma, wdrożyła internetową aplikację eRecruiter, która znacząco ułatwi zarządzanie rekrutacjami w firmie zatrudniającej obecnie ponad 3000 pracowników w Polsce.

– Wdrożenie tego systemu wynikło z potrzeby ujednolicenia i skrócenia procesów rekrutacyjnych w naszej firmie – tak decyzję o wdrożeniu eRecruitera uzasadnia Łukasz Jankowicz, HR Biznes Partner w Polpharmie.

Internetowe aplikacje wspomagające rekrutacje, nazywane ATS-ami, są coraz bardziej doceniane w firmach o różnej wielkości i z różnych branż. Znacznie ułatwiają żmudny i czasochłonny proces selekcji kandydatów, odciążają przepełnione skrzynki rekruterów i pozwalają na równoczesną pracę nawet kilkunastoosobowego zespołu za pośrednictwem jednej platformy, dostępnej w każdym miejscu, gdzie można skorzystać z sieci.

W tej chwili w Polpharmie z aplikacji korzysta 9 rekruterów. Jak dodaje Łukasz Jankowicz: – Czas poświęcony na selekcję aplikacji uległ znaczącemu skróceniu, między innymi dzięki pytaniom selekcyjnym zamieszczanym w formularzu rekrutacyjnym. Dział HR może też skutecznie mierzyć  efektywność portali rekrutacyjnych i dobierać najlepsze rozwiązania. Stały rozwój aplikacji sprawia, że jest ona coraz doskonalsza, a w odpowiedzi na nasze potrzeby wdrażane są kolejne nowe funkcjonalności.