Przejdź do treści

Kolejna Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę, 31 marca 2012 r. o godzinie 20.30, w domach, firmach i najważniejszych obiektach publicznych na całym świecie zgasną światła. To kolejna odsłona akcji Godzina dla Ziemi WWF, organizowanej przez organizację ekologiczną WWF.

Godzina dla Ziemi WWF to globalna akcja skupiająca wokół jednej idei setki milionów ludzi na całym świecie. Jej uniwersalność sprawia, że symboliczny gest gaszenia świateł przekracza bariery religijne, kulturowe, społeczne, pokoleniowe i geograficzne.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF będzie już szóstą na świecie i piątą w Polsce. – Od pięciu lat zachęcamy Polaków do przyłączenia się do tego niezwykłego, pozytywnego, międzynarodowego manifestu. Godzina jest symboliczna, poprzez akcję chcemy bowiem przypomnieć ludziom, że warto dbać o Ziemię przez cały rok – nie tylko gasząc zbędne światła, ale także poprzez takie zachowania jak: rezygnacja z jednorazowych toreb foliowych, branie prysznica zamiast kąpieli w wannie, segregowanie odpadów czy drukowanie dwustronne – wyjaśnia cel akcji Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

Głównym przesłaniem akcji WWF, oprócz symbolicznego gaszenia świateł w mieszkaniach i innych obiektach, jest zachęcenie mieszkańców Ziemi do pozornie małych zmian w codziennym zachowaniu, które w skali globalnej mogą zredukować emisję dwutlenku węgla.

Tegoroczna akcja otrzymała wsparcie reklamowe – działania w prasie i internecie na rzecz kampanii promującej zaplanował i pozyskał dom mediowy PanMedia Western. Partnerami medialnymi akcji są: Multikino (kampania off i on screen w całej sieci Multikino) , Radio Zet (tygodniowa kampania na antenie Radio Zet i Chili Zet) i Onet (kampania banerowa, wygaszenie strony głównej portalu podczas Godziny dla Ziemi WWF).

Za powstanie spotów reklamowych, które będą wyświetlane na nośnikach CityInfo, Infoscreen, w warszawskich tramwajach, autobusach i SKM, w centrach handlowych (Złote Tarasy, Blue City, Gemini Park) odpowiedzialny jest Piotr Safjan.

Key visual kampanii przygotowała Anna Stefańska z LABO DESIGN.

Spot viralowy z udziałem ambasadora kampanii, Kingi Rusin, według pomysłu agencji reklamowej DDB, w reżyserii Antka Nykowskiego przy współpracy operatorskiej Domika Danilczyka został wyprodukowany przez CUTCUT (producent Błażej Baar).

Serwis akcji wwf.pl/godzinadlaziemi przygotowała agencja interaktywna Insignia.

W tym roku Godzina dla Ziemi zyskała nową, wyrazistą internetową twarz. Najważniejszym narzędziem jest możliwość szybkiej i łatwej deklaracji wzięcia udziału w akcji. Zachęcam do manifestowania takiej postawy zarówno osoby prywatne, jak też firmy i instytucje publiczne. – Tomasz Michalik dyrektor kreatywny Insignia.

Insignia, wraz z firmami Siemens, Ecco Holiday, IKEA, Millenium Bank, SMG KRC, Urzędem Miasta Warszawy i domem mediowym Pan Media Western, jest partnerem akcji.

Patronat nad akcją po raz drugi objęła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Więcej o akcji na wwf.pl/godzinadlaziemi