ROBOCUT częścią firmy TECHJET

TECHJET, dostawca i autoryzowany serwis innowacyjnych wycinarek wodnych stał się właścicielem Centrum Precyzyjnego Cięcia Wodą ROBOCUT, działającego w Gdyni od 2010 r. Najważniejszym argumentem na rzecz fuzji jest zwiększenie potencjału produkcyjnego obu placówek.

Dzięki temu, ROBOCUT będzie mieć dostęp do najnowszych osiągnięć technologii cięcia wodą. TECHJET, który stanął na czele procesu integracji, zyskał kolejne miejsce, w którym może testować i skutecznie wdrażać technologiczne innowacje, a także wzmocnił swoją kadrę doświadczonym w cięciu setek różnych rodzajów materiałów zespołem pracowników. Dodatkowa korzyścią jest pozyskanie kolejnego miejsca do organizacji szkoleń dla własnych serwisantów oraz pracowników i klientów TECHJET.

Marcin Cegielski, CEO w firmie TECHJET wyjaśnia: „Jesteśmy pod wrażeniem różnorodności dotychczasowych realizacji, wykonanych na naszej maszynie. Integracja z firmą ROBOCUT to nasza koncepcja na skuteczny rozwój, który oparty będzie na wzajemnej współpracy i obustronnym czerpaniu wymiernych korzyści z potencjału partnera, z jego bogatych doświadczeń i ogromnych możliwości. Jest to najlepszy sposób na dążenie do wspólnych celów i osiąganie sukcesów”. Opinię tę potwierdza Agnieszka Piłat – współwłaścicielka ROBOCUT: „Fuzja naszych firm zapewni nam rozwój parku maszynowego i zaplecza technicznego. Dotychczasowa bardzo udana współpraca skłoniła nas do wniosku, że pod skrzydłami TECHJET-u nasza działalność może rozkwitnąć jeszcze bardziej.”

Tym, co zdecydowanie łączy TECHJET i ROBOCUT, jest wąska specjalizacja skoncentrowana na jednej (choć szeroko stosowanej) technologii, jaką jest wykorzystywanie strumienia wodnego do obróbki materiałów. Integracji sprzyja także wyznawanie podobnych wartości w odniesieniu do etyki biznesu, dbałości o klienta oraz własnych pracowników. Marcin Cegielski, CEO w firmie TECHJET podkreśla, że: „Połączenie naszych sił z ROBOCUT, jest ważnym krokiem naprzód, ale to dopiero początek planowanej rozbudowy struktur naszego przedsiębiorstwa.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu