Kreatury 2012 – Rodzina kanałów nPremiumHD w gronie nominowanych

Jury Kreatury, ogólnopolskiego Konkursu Reklamy nominowało platformę n w kategorii identyfikacji wizualnej kanałów telewizyjnych. Na konkurs zostało zgłoszonych ponad sto prac.

Zaprojektowana przez Mamastudio identyfikacja wizualna dla rodziny kanałów nPremium odwołuje się do kapitału wizualnego wypracowanego przez platformę n. Jednocześnie w nowej oprawie zarówno on air, jak i off air widoczne są nowe elementy, których celem jest zbudowanie skojarzeń z nowymi kanałami, podkreślenie atrybutów i wartości takich jak rozrywka, emocje, kreatywność i różnorodność.

„Nominacja przyznana przez Kapitułę to dla nas dobry znak. Założeniem wizualizacji kanałów Premium było odzwierciedlenie ich atrakcyjnej i starannie wyselekcjonowanej treści. Chcieliśmy zobrazować jakość i dynamikę” – powiedziała Anna Putts, dyrektor marketingu platformy n. – „Mamastudio najlepiej odpowiedziało na nasze potrzeby i stworzyło projekt, który trafnie oddaje nasze koncepcje kanałów Premium”.

„Celem Mamastudio było pokazanie nowej jakości, jaką oferuje nPremium HD już na poziomie identyfikacji wizualnej. Wprowadzone elementy zmienne nadają nowoczesności, dynamiki i różnorodności, nawiązując również do bogatej i zróżnicowanej oferty programowej kanału. Bogata kolorystyka, płynne przejścia barw energetyzują. Chcieliśmy, żeby oprawa wizualna nowej rodziny kanałów nPremium HD już na pierwszy rzut oka kojarzyła się z rozrywką, energią oraz z radością, jaką można czerpać z oglądania dobrej telewizji” – powiedział Piotr Ręczajski, dyrektor strategiczny, partner, Mamastudio.

W ramach oprawy on airMamastudio opracowało nowe logotypy w wersjach pełnych oraz uproszczonych, elementy oprawy wizualnej kanału (tzw. identsy) oraz oprawę wizualną służącą do promocji ramówki kanału (tzw. promopackage). Realizacją animacji elementów on air zajęła się firma Televisor. Identyfikacja pozaantenowa objęła materiały reklamowe, w tym wzory plakatów oraz bilboardów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu