Złota sztabka za PIT

Złote sztabki, ufundowane przez Mennicę Wrocławską, czekają na tych, którzy rozliczą PIT za pośrednictwem serwisu Podatnik.info i przekażą 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Rosa.

Jeszcze tylko kilka dni zostało do zakończenia pierwszego etapu konkursu organizowanego przez portal Podatnik.info. Każdy internauta, który w tym czasie rozliczy on-line swój podatek przy pomocy programu PIT Pro 2011, pobranego ze strony serwisu, weźmie udział w losowaniu jednej z 20 złotych sztabek wykonanych z kruszcu najwyższej próby (999,9). Fundatorem nagród w konkursie jest Mennica Wrocławska, jeden z największych krajowych dystrybutorów złota i srebra inwestycyjnego. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu sztabek jest przekazanie 1 proc. podatku na rzecz Fundacji Rosa.

„Spodziewamy się, że w ten sposób zachęcimy wiele osób do wsprarcia tej szlachetnej akcji. Przekazanie 1 proc. podatku nic nie kosztuje, a jednak taki gest może bardzo pomóc młodym podopiecznym Fundacji Rosa”- mówi Mariusz Malec Prezes Zarządu Mennicy Wrocławskiej.

Czym zajmuje się Fundacja Rosa?

„Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”- słowa Phila Bosmansa mogą zastąpić opis genezy Fundacja Rosa. Powstała ona w 2004 roku i od tego czasu działa z myślą o dzieciach. Prowadzi obecnie kilka programów m.in. lekki tornister, dzięki któremu w szkołach montowane są szafki na książki dla uczniów czy pokój uśmiechu. W ramach tej akcji w szpitalach na oddziałach dziecięcych powstają sale zabaw dla dzieci.

Co zrobić, żeby wygrać złoto?

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odwiedzić stronę www.podatnik.info/konkurs, pobrać program PIT Pro 2011 i z rozliczyć z nim podatek za 2011 rok, przekazując 1 proc. na rzecz Fundacji Rosa. Po wysłaniu wypełnionego formularza należy podać swój adres e-mail i – opcjonalnie – polecić konkurs swoim znajomych na popularnych portalach społecznościowych. Potem trzeba już tylko czekać na ogłoszenie listy zwycięzców. Wyniki można sprawdzić 4 kwietnia o godz. 16:00 na: www.podatnik.info/lista. Sztabkę złota wygra co setna osoba biorąca udział w konkursie.