Unijny projekt dla architektów wnętrz wystartował. ARTcada.pl – niezbędnik architekta on-line

Z początkiem tego roku uruchomiono w Internecie nowatorskie i niezwykle praktyczne narzędzie dla architektów wnętrz. Teraz wszystko co potrzebne do projektowania wnętrz dostępne jest 24h/dobę, w jednym miejscu, całkowicie bezpłatnie.

Stworzona przez architektów wnętrz dla architektów wnętrz

ARTcada.pl to narzędzie pracy ułatwiające dobór produktów do projektów. Serwis został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku przez zespół architektów, którzy z pasją projektowali każdą jego najdrobniejszą funkcjonalność. W trakcie prac projektowych poszczególne rozwiązania testowane były na grupie przyszłych użytkowników. Wszystko po to aby stworzyć możliwie jak najbardziej intuicyjne narzędzie, proste i szybkie w obsłudze.

W ten sposób powstała kompleksowa, ujednolicona baza produktów do projektowania wnętrz od materiałów wykończeniowych, poprzez meble i oświetlenie po artykuły dekoracyjne.

„Przyświecała nam idea usprawnienia pracy projektanta poprzez skrócenie uciążliwego etapu wyszukiwania produktów” – mówi Iwona Kwasieborska, architekt, współtwórca projektu – Projektowanie wnętrz to poważne i odpowiedzialne zadanie. Od naszych decyzji, często z pozoru banalnych, zależy nastrój, wzajemne stosunki, komfort i jakość życia ludzi. Portal ARTcada powstał z potrzeby czasów. Ogromna ilość materiałów i produktów do projektowania wnętrz pozornie ułatwia, a tak na prawdę często utrudnia podjęcie właściwych decyzji. Projektant zawsze ma w głowie wizję tego, co chce osiągnąć i poszukuje elementów, które tę wizję urzeczywistnią. Jeśli te poszukiwania trwają zbyt długo i powodują rozproszenie, to wizja umyka. Portal przez swoją przejrzystą i jednolitą formę ma być narzędziem pracy przyjaznym, nie zakłócającym toku myśli twórczej i zawierającym wszystko co w pracy projektanta wnętrz jest potrzebne.  To jest jego zadanie podstawowe, ale informuje również o nowych materiałach i produktach, o ich zastosowaniach, o spotkaniach, targach, imprezach. Mam nadzieję, że stanie się też forum integrującym tak rozproszone środowisko projektantów wnętrz.

Tworzyliśmy portal ARTcada z myślą o własnych potrzebach. Ideą, która nam przyświecała było usprawnienie całego procesu projektowania i przeniesienie go do Internetu. – dodaje Marta Lepszy-Laskowska, architekt ze studia LEPSZY DESIGN, pracująca w zespole tworzącym portal – Bibliotekę produktów skonstruowaliśmy tak aby była możliwie najbardziej intuicyjna i prosta w użyciu, z mechanizmem wyszukiwania opartym o sposób myślenia architektów. Zaprojektowaliśmy narzędzia i funkcjonalności, które nam się marzyły, a których nie było w żadnym z istniejących portali (nawet tych zagranicznych). Jednym słowem kreowaliśmy narzędzie, którego sami chcielibyśmy używać.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu