Nowatorskie i praktyczne rozwiązanie wysoko oceniane przez profesjonalistów i środowiska naukowe

Nowe narzędzie spotkało się z dużym zainteresowaniem na uczelniach kształcących przyszłych architektów i projektantów wnętrz. Studenci cenią sobie praktyczność narzędzia ułatwiającego tworzenie projektów i wizualizacji. Natomiast wykładowcy szczególnie doceniają rolę serwisu jako pomostu między teorią projektowania a rynkiem.

Architekci podkreślają wygodę oraz oszczędność czasu jaką zapewnia ARTcada.pl. Szczególnie cenione są nowatorskie rozwiązania i funkcjonalności, które nie mają swoich odpowiedników w innych serwisach.

To co najbardziej cenię w serwisie  to praktyczny schowek , który mogę sobie dowolnie podzielić i przypisać poszczególne foldery do swoich klientów i ich adresów e-mailowych – mówi Katarzyna Kłos, architekt z Warszawy – Dodatkowo to , że cała korespondencja z klientem jest zapisywana właśnie w tym komunikatorze i niezależnie od tego jak długo trwa realizacja projektu, całą jej historię mam w tym miejscu. Unikam, więc sytuacji kiedy klient mówi „Pani Kasiu nie pamiętam, żeby mi pani pokazywała tą sofę…”. Takie sytuacje zdarzały się wcześniej nagminnie.

To co też bardzo mi w pracy pomaga to przygotowana od razu do druku – karta katalogowa. Taka kartę ma każdy produkt. A ja drukuję i mam gotowca do specyfikacji. Idealne! – kończy pani Katarzyna.

Intuicyjna wyszukiwarka

Stanowiąca podstawową funkcjonalność serwisu wyszukiwarka produktów została zaprojektowana tak aby w najmniejszej możliwej ilości kliknięć dotrzeć do poszukiwanych artykułów. Zawartość biblioteki podzielono na działy i kategorie tematyczne, zgodnie ze sposobem myślenia architektów. Wyszukiwanie produktów jest dzięki temu proste i intuicyjne z możliwością zawężania wyników wg różnych parametrów np. wymiarów, koloru, stylu a także wymaganego przedziału cenowego.

Karta produktu

Dla wygody architektów ARTcada.pl została zaprojektowana w ten sposób, aby wszystkie produkty, nawet z różnych kategorii, zawsze były prezentowane w takim samym układzie. Karty produktu zostały przygotowane do druku w sposób umożliwiający projektantom przygotowanie profesjonalnej, ujednoliconej dokumentacji do projektu.

Pliki do pobrania

Karta produktu zawiera wszystkie techniczne informacje potrzebne przy projektowaniu, pliki 2D i 3D oraz inne potrzebne pliki do pobrania, które zostały udostępnione przez producenta.

Bryły 3D

Portal wychodzi naprzeciw wciąż nowym, pojawiającym się potrzebom zarówno architektów jak i producentów. Świat idzie naprzód. To co kiedyś było luksusowym gadżetem przyszłości, dziś staje się naszą rzeczywistością. Tak właśnie jest z bryłami 3D. ARTcada zachęca producentów do umieszczania brył swoich produktów w bibliotece. Dla tych, którzy ich jeszcze nie mają tworzy je i udostępnia w wygodny sposób projektantom.

Schowek

Do dyspozycji użytkowników oddane zostało również unikalne narzędzie, nazwane umownie schowkiem, będące jednak czymś znacznie więcej. Schowek ARTcada.pl pozwala tworzyć katalogi oraz segregować wcześniej wyszukane produkty. Stanowi też komunikator z inwestorami pozwalający prowadzić z nimi korespondencję, która jest następnie przechowywana w katalogu wraz z produktami wybranymi do projektu. W ten sposób wszystkie sprawy związane z każdym projektem są zgromadzone w jednym miejscu i dostępne w każdej lokalizacji.

Marki

Cały czas trwają intensywne prace nad zapełnieniem bazy produktami marek będących w kręgu zainteresowań architektów wnętrz. Ideą twórców ARTcada.pl jest tworzyć jak najbardziej kompleksową bazę dającą możliwość znalezienia wszystkiego, co może pomóc tworzyć wspaniałe projekty wnętrz.

Na chwilę obecną architekci mogą znaleźć w bazie produkty m.in. takich marek jak:

Villeroy&Boch, B&B Italia Bizzarto, Caya Design, Hastens, Iker, Kinnarps, Balma, Koło, Moooi, Ingo Maurer, Kaldewei, Grohe, Italvelluti, Vescom i wiele innych.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu