DTZ świadczyć będzie usługi Property Management dla BCB Business Park

Firma DTZ została wybrana na zarządcę kompleksu BCB Business Park, inwestycji mieszczącej się w Gdańsku, w skład której wchodzić będzie docelowo 5 czterokondygnacyjnych budynków biurowych klasy A o powierzchni od 8 500 do 9 250 m kw., hotel oraz centrum konferencyjno-handlowe. Całość inwestycji zlokalizowana jest na działce o powierzchni około 11 ha. Powierzchnia całkowita wszystkich budynków wynosić będzie 85 tys. m kw.

BCB Business Park mieści się przy ulicy Azymutalnej 9 w bezpośrednim sąsiedztwie nowego terminala Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, a także tuż przy wyjeździe na obwodnicę Trójmiasta (5 min. jazdy samochodem) będącej arterią szybkiej komunikacji w obrębie Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz miast satelitarnych. Do 2015 roku dzielnica Gdańsk Rębiechowo zostanie połączona z resztą aglomeracji trójmiejskiej Koleją Metropolitalną. Ponadto na terenie inwestycji znajdzie się przystanek komunikacji miejskiej.

Obecnie dobiega końca budowa pierwszego z pięciu budynków biurowych – B1 o powierzchni najmu 9 250 m kw. (każda z kondygnacji to od 1 900 do 2 550 m kw.). Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma WARBUD SA. Budowa rozpoczęła się w listopadzie 2010 r. Przewidywany termin oddania budynku do użytkowania to połowa kwietnia 2012 roku.

Powierzchnie, które powstaną w inwestycji cechuje duża elastyczność umożliwiająca optymalizację wykorzystywanej powierzchni w zależności od potrzeb najemcy – znajdą się w niej zarówno powierzchnie typu open space, jak i niewielkie 50 metrowe moduły. Na parterze budynku B1 oprócz recepcji znajdować się będzie restauracja działająca pod szyldem Malinowy Ogród. W sumie wynajętych jest już ok. ¾ powierzchni powstających w ramach realizacji pierwszego budynku biurowego.

Cechą charakterystyczną Inwestycji BCB Business Park jest jej przyjazność dla użytkowników. Na terenie inwestycji znajdować się będą podjazdy dla niepełnosprawnych, łazienki dla matek z małymi dziećmi oraz duża ilość zieleni. Przestrzeń wokół budynków również będzie cechowała najwyższa jakość wliczając w to małą architekturę. Na terenie parteru będzie można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu – mówi Maciej Maciejczyk, Prezes Zarządu Bałtyckiego Centrum Biznesu Sp. z o.o. Dużą zaletą projektu jest również ilość miejsc parkingowych. W podziemnych halach garażowych znajdzie się 116 takich miejsc, a dodatkowo ukończony kompleks oferować będzie około 2000 miejsc naziemnych. – dodaje Maciej Maciejczyk.

Przylotniskowa lokalizacja, mnogość funkcji projektu i ich komplementarność sprawi, że projekt będzie funkcjonował 24 godziny na dobę – mówi Zuzanna Paciorkiewicz, Dyrektor Zespołu Property Management Business Space w DTZ. Różnorodne udogodnienia projektu służyć będą zarówno najemcom powierzchni w BCB Business Park, jak również osobom, które pracują w okolicach inwestycji. Bez wątpienia inwestycja BCB Business Park stanowić będzie istotny punkt na biznesowej mapie Trójmiasta. – podsumowuje Zuzanna Paciorkiewicz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu