Odkryj tajemnice podwodnego świata w Galerii Twierdza w Zamościu

Od środy, 21 marca do 5 kwietnia 2012 roku klienci Galerii Twierdza w Zamościu będą mogli oglądać niezwykłą, bardzo atrakcyjną wizualnie, multimedialną wystawę edukacyjną „Tajemnice Podwodnego Świata”. Wystawa zabierze uczestników na wspaniałą 40-minutową podwodną przygodę, podczas której będą mogli poznać życie na rafie koralowej i zobaczyć głębiny oceanów.

Wystawa „Tajemnice Podwodnego Świata” składa się z trzech części. Pierwsza z nich nosi nazwę „Batyskaf – Odprawa ekspedycji”. W „batyskafie” zwiedzający będą mogli pozostawić swoje okrycia wierzchnie, a dodatkowo dzieci w wieku od 5 do 12 lat będą mogły założyć prawdziwe skafandry do nurkowania. Następnie uczestnicy zostaną skierowani do stacji drugiej – „Podwodna podróż – Rafa koralowa i głębiny”, gdzie będą mieli możliwość poznania życia toczącego się na rafie koralowej oraz mrocznych głębin oceanu. Prezentacja jest bogata w niesamowite obrazy oraz dźwięki podwodnego świata, a narracja przygotowana została głównie z myślą o dzieciach. Trzecia część wystawy, „Tajemnica wraku Mary Rose. 1545”, prezentuje wnętrze flagowego statku angielskiego króla Henryka VIII. Okręt „Mary Rose” został zatopiony w 1545 roku u wybrzeży Anglii. W latach

80-tych XX wieku jego wrak został wydobyty w bardzo dobrym stanie, dzięki czemu udało się wiernie odtworzyć życie na pokładzie tego XVI-wiecznego statku. Materiały służące do przygotowania wystawy „Tajemnice Podwodnego Świata” pochodzą z biblioteki multimedialnej BBC. Po zapoznaniu się z ekspozycją dzieci będą rozwiązywały trzy zagadki nawiązujące do każdego elementu wystawy oraz otrzymają dyplomy Odkrywcy Tajemnic Podwodnych Głębin.

„Wystawa «Tajemnice Podwodnego Świata» została przygotowana głównie z myślą o dzieciach, ale zachęcamy do zapoznania się z nią wszystkich naszych klientów. Jestem przekonana, że dzięki niej nasi goście będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat życia pod wodą, a może dla niektórych stanie się ona inspiracją do rozpoczęcia swojej przygody z nurkowaniem” – powiedziała Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza w Zamościu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu