PayPal Here: pierwsze globalne rozwiązanie płatnicze dla małych firm

PayPal zaprezentował nowe rozwiązanie – PayPal Here, które umożliwia sklepom akceptowanie dowolnej formy płatności za pośrednictwem telefonu. Wystarczy zainstalować na smartfonie darmową aplikację oraz dołączyć do niego niewielki czytnik wielkości kciuka. Początkowo usługa dostępna będzie w USA, Hong Kongu, Kanadzie i Australii, ale w planach są także państwa europejskie.

BEZ TERMINALA

PayPal Here pozwala podmiotom handlowo-usługowym na przesyłanie faktur, akceptowanie kart debetowych, kredytowych, czeków lub płatności za pośrednictwem PayPal.

W zaprzyjaźnionych sklepach klient będzie mógł również zapłacić nie wyciągając portfela z kieszeni. Zapłata odbędzie się miedzy telefonem kupującego, a sprzedawcy, który obciąży profil klienta (zdjęcie konsumenta i nazwisko) z poziomu aplikacji PayPal Here.

HANDEL MOBILNY

Użytkownicy PayPal będą mogli także używać geolokalizacji I otrzymywać informację o najbliższych sklepach akceptujących PayPal Here.

„PayPal zbudował swoją pozycję na współpracy z małymi sprzedawcami. Robimy to już 14 lat” – powiedział David Marcus, dyrektor mobile w PayPal. – „Dzisiaj wiemy, że szukają oni sposobu na zbliżenie się z konsumentami, którzy masowo wybierają smartfony. Chcą szybkiego dostępu do swoich pieniędzy, dobrego czytnika kart i jednej, przejrzystej struktury prowizji za transakcje. Wierzymy, że PayPal Here ma przyszłość, ponieważ udało nam się połączyć wszystkie te cechy w jednej, prostej usłudze.”

Usługa jest dostępna dla posiadaczy smartfonów iPhone, wkrótce zostanie poszerzona o wersję dla smartfonów z systemem Android.

OPŁATY

Paypal Here oferuje konkurencyjną strukturę opłat bez miesięcznego abonamentu czy opłat za wdrożenie. Sprzedawcy ponoszą opłatę w wysokości 2,7 procent za transakcję kartową bądź PayPal. Dodatkowo każdy sprzedawca otrzyma kartę debetową z szybkim dostępem do zgromadzonej gotówki oraz 1 procent zwrotu na wybrane zakupy. Aktywne używanie karty debetowej sprawia, że opłaty za akceptacje płatności spadną do 1,7 procent.

BEPIECZEŃSTWO

PayPal Here posiada zaawansowany system zarządzania fraudami oraz całodobowe centrum wsparcia. PayPal posiada ponad 106 milionów użytkowników na świecie oraz 14 letnie doświadczenie w zapewnianiu bezpiecznych rozwiązań płatniczych, które pomogły rozwinąc biznes milionom sprzedawców na świecie. PayPal zamierza wprowadzić dodatkowe funkcje do usługi jeszcze w tym roku.

Wideo:

http://www.youtube.com/watch?v=x5woIGSOLGk&feature=player_embedded

PayPal Here dla amerykańskich sprzedawców to:

  • Większość metod płatności: sczytanie paska magnetycznego z karty kredytowej lub debetowej, zeskanowanie karty kamerą w telefonie, ręczne wpisanie danych, czeki, faktury z poziomu aplikacji, płatności PayPal
  • Natychmiastowa akceptacja kart: ściągnij aplikację PayPal Here, zaloguj się i od razu akceptuj płatności
  • Jedna opłata: mobilna aplikacja I czytnik są darmowe, brak opłat początkowych, tylko opłata od transakcji 2,7 procent
  • Szybkie wpływy: sprzedawcy otrzymują fundusze bezpośrednio na konto PayPal niezależnie czy transakcji dokonanej online, mobilnie czy przez PayPal Here
  • Karta debetowa PayPal dla szybkiego dostępu do gotówki: z 1 procentowym zwrotem za wybrane zakupy, opłaty spadają do 1,7 procent
  • Bezpieczeństwo: PayPal Here używa zaawansowanych metod szyfrowania, które pomagają chronić dane karty płatniczej oraz zapewnia wsparcie najwyższej klasy specjalistów z dziedziny zarządzania fraudami I ryzykiem
  • Całodobowa obsługa klienta: telefoniczna I online – ponad 6 000 opiekunów klienta w 17 centrach na świecie
  • Wspierany przez PayPal: jeden z najbardziej popularnych kanałów sprzedaży I zakupów posiadający ponad 106 milionów aktywnych kont na świecie, obecny w 190 krajach I posiadający 25 walut
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu