Wirtualna Polska bardziej społecznościowa

Wirtualna Polska zintegrowała swój najważniejszy serwis informacyjny –  wiadomosci.wp.pl – z Facebookiem. Dzięki nowej aplikacji – Informacje WP.PL – użytkownicy portalu społecznościowego Marka Zuckerberga mogą teraz w bardzo łatwy sposób dzielić się ze znajomymi artykułami pochodzącymi z największej platformy informacyjnej WP.PL.

Social media pełnią coraz ważniejszą rolę w budowaniu zasięgu oraz rozwoju serwisów Wirtualnej Polski. Ostatnie zmiany, które wprowadził Facebook pozwoliły nam pójść o krok dalej i nie tylko zdynamizować rozprzestrzenianie się informacji, ale również nadać im charakter osobisty. Teraz każdy z nas ma szybki dostęp do informacji o tym, jakie artykuły,  pochodzące z najważniejszej platformy informacyjnej WP.PL, zainteresowały jego znajomych – Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski.

WP.PL udostępniło aplikację, dzięki której użytkownicy serwisu wiadomosci.wp.pl zyskali możliwość wygodnego dzielenia się na Facebooku artykułami. Narzędzie pozwala również zobaczyć, jakie materiały z Wirtualnej Polski zainteresowały ich znajomych. Internauci mają teraz też łatwy dostęp do wszystkich tekstów z witryny wiadomosci.wp.pl, które ostatnio przeczytali.

Chcemy być z naszymi treściami tam, gdzie jest internauta, staramy się więc jak najlepiej wykorzystać możliwości, które dają nam serwisy społecznościowe, m.in. Facebook. Ważne jest dla nas przy tym budowanie głębszych relacji z użytkownikami, ich zaangażowanie i rzeczywiste interakcje z produktami portalu. Stale dopasowujemy naszą strategię w obszarze SM do zmian zachodzących na rynku – wyjaśnia Filip Cieślak, Specjalista ds. Marketingu Społecznościowego w Wirtualnej Polsce. Oddajemy użytkownikom nową aplikację, która integruje serwis wiadomosci.wp.pl z Facebookiem. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, a na to liczymy, zaimplementujemy je w kolejnych witrynach WP.PL.

Nowa aplikacja Wirtualnej Polski pozwala na jednoczesne przeglądanie artykułów wraz ze znajomymi w social mediach i na stronach serwisu informacyjnego. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby internauci, używając naszej aplikacji, czuli się w pełni bezpiecznie. Użytkownik wiadomosci.wp.pl oraz aplikacji na Facebooku może w dowolnym momencie włączyć lub wyłączyć usługę informowania innych o swoich aktywnościach. Ma też pełną kontrolę nad tym, co i komu udostępnia. By dowiedzieć się, jak działa aplikacja oraz co zrobić, by z niej w pełni korzystać wystarczy obejrzeć film instruktażowy, przygotowany przez nas z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych rozwiązaniem – mówi Andrzej Sawoniewicz, Koordynator Projektu.

Film instruktażowy oraz pytania i odpowiedz dotyczące aplikacji: http://wiadomosci.wp.pl/?fbapp=2

Materiał wideo dostępny jest także w serwisie YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=JZYDIteHnaQ

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu