Zarządzanie rysunkami technologicznymi w TETA Constellation

UNIT4 TETA wprowadza do swojego wiodącego produktu nową funkcjonalność do zarządzania dokumentacją technologiczną.

Firmy konstruujące produkty na zamówienie (Engineer-to-order) często wykorzystują w swojej działalności zarówno oprogramowanie CAD, jak i ERP. Pierwsze służy do przygotowywania rysunków konstrukcyjnych i technologicznych, drugie wspomaga zarządzanie m.in. danymi dotyczącymi normatywów, czasem trwania operacji technologicznych, stanowiskami roboczymi itp.

Pakiet ERP TETA Constellation jest przystosowany do wspierania tego rodzaju produkcji umożliwiając import BOM z oprogramowania CAD, przechowywanie rysunków w bazie danych, tworzenie szablonów struktur i technologii oraz łatwe generowanie nowych indeksów, marszrut i operacji na podstawie szablonów lub wcześniej zdefiniowanych obiektów.

Udostępniona przez UNIT4 TETA nowa funkcjonalność umożliwia tworzenie dokumentacji w systemie TETA Constellation podczas gdy rysunki są nadal obrabiane w programie CAD. System w jednym miejscu przechowuje link do rysunku, który jest na bieżąco aktualizowany i który jednocześnie może być przypisany do poszczególnych operacji technologicznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może jednym kliknięciem przejść do powiązanego rysunku.

W firmie, gdzie wyroby mają wysoki poziom skomplikowania i tworzonych jest kilkadziesiąt rysunków do każdego zamówienia, możliwość szybkiego wskazania, które rysunki są niezbędne w realizacji poszczególnych operacji jest dużym udogodnieniem.

Nowa funkcjonalność umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie rysunkami technologicznym, lecz także wszelką inną zewnętrzną dokumentacją, do której muszą mieć dostęp operatorzy. Mogą to być różne dokumenty, programy do maszyn CNC, instrukcje itp.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu