Nowy serwis internetowy dla chorych na fenyloketonurię

Tagi:

Agencja interaktywna Ideo przygotowała serwis www dla marki SHS. Osoby z fenyloketonurią (w skrócie PKU) a także wszyscy zainteresowani tym zagadnieniem: lekarze i opiekunowie – znajdą w nim ciągle rozbudowywany zbiór rzetelnych informacji nt. tej choroby, jej leczenia (diety), oraz aktualne informacje o inicjatywach edukacyjnych w obszarze wrodzonych wad metabolizmu.

Serwis zaprojektowany i wdrożony na zlecenie NUTRICIA Polska Sp. z o.o., do której należy marka SHS, skierowany jest przede wszystkim do pacjentów, ich opiekunów, ale także do lekarzy i dietetyków zajmujących się leczeniem fenyloketonurii (PKU). Rodzice małych dzieci, u których zdiagnozowano PKU oraz młodzież i dorośli chorzy na tę chorobę znajdą w serwisie bogate źródło informacji pomocnych w ich codziennym życiu. Serwis stanowi także cenne źródło wiedzy dla lekarzy i farmaceutów o preparatach białkozastępczych i żywności niskobiałkowej marki Loprofin.

By podnieść atrakcyjność serwisu www.shs.com.pl wdrożono dodatkowe moduły dedykowane m. in. katalog przepisów, w którym użytkownicy znajdą ciekawe propozycje dań spełniających zasady obowiązującej ich, wymagającej diety. Mogą podzielić się własnym przepisem oraz wyrazić zdanie na temat wybranej propozycji kulinarnej. Tabele wartości odżywczych wybranych produktów żywnościowych stanowić mogą pomoc w komponowaniu codziennego menu. Zarejestrowani użytkownicy dodają do bazy Miejsc przyjaznych chorym na PKU polecane przez siebie miejsca. Kalendarium w połączeniu z newsletterem zadba natomiast o to, by zainteresowani nie przegapili żadnego interesującego wydarzenia – spotkań edukacyjnych i integracyjnych dedykowanych ich środowisku.

W planach jest dalsza rozbudowa serwisu między innymi o gry flashowe oraz kalkulator wartości odżywczych poszczególnych produktów, który dostępny będzie także w wersji mobilnej.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu