Niesprzyjające podejmowaniu decyzji środowisko osłabia konkurencyjność – mówią przedsiębiorcy produkcyjni

Z najnowszego dokumentu white paper dowiadujemy się, że szybsze procesy biznesowe, dostęp do informacji w czasie rzeczywistym i współpraca są kluczem do innowacyjności i rozwoju.

Niesprzyjające podejmowaniu decyzji środowiska zostały wskazane jako główna bariera rozwoju przez przedsiębiorców produkcyjnych na całym świecie, według ankiety przeprowadzonej wśród 378 przedsiębiorców z branży motoryzacyjnej, lotniczej, nowoczesnych technologii i elektroniki oraz urządzeń przemysłowych, przez IDC Manufacturig Insights, sponsorowanej przez firmę Infor. Dokument white paper – In Pursuit of Operational Excellance: Accelerating Business Change Through Next Generaton ERP wykazuje, że aby osiągnąć wzrost, przedsiębiorcy wytwórczy muszą analizować wszystkie dostępne informacje, w celu maksymalizacji podejmowania poinformowanych decyzji, oraz oceniać wpływ tych decyzji na biznes. Natomiast nieodpowiednie systemy oraz słaba integracja danych i partnerów są przeszkodami dla usprawnienia procesu decyzyjnego.

Dokument podkreśla, że obecnie procesy biznesowe i systemy IT ograniczają procesy decyzyjne, konieczne dla osiągnięcia doskonałości operacyjnej – twierdzi tak 60% przedsiębiorców produkcyjnych. Brak funkcjonalności opartych na współpracy w formie sieci społecznościowej w systemach ERP, jest szczególnie uciążliwy w kreowaniu środowiska sprzyjającego procesom decyzyjnym. Zapytani o listę funkcjonalności jakie chcieliby w przyszłości zobaczyć, przedsiębiorcy wskazali szybsze procesy biznesowe, dostęp do informacji w czasie rzeczywistym i usprawnioną współpracę jako kluczowe elementy prowadzące do poprawy wydajności pracy i procesów decyzyjnych.

Badanie przeprowadzono w październiku 2011 roku, wśród przedsiębiorców produkcyjnych ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Brazylii, Australii, Chin, Indii, Japonii, Kataru, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Rosji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu