Przejdź do treści

Multishoring.info zaoferuje w Europie usługi w modelu nearshoringowym

Multishoring.info (http://www.multishoring.info) to nowo powstała organizacja oferująca firmom europejskim usługi IT w modelu nearshoringowym. Organizacja działa jako zrzeszeniem konsultantów z wiodących firm w Polsce, które specjalizują się w różnych obszarach i technologiach IT. Pomysłodawcą i założycielem Multishoring.info jest Fild.NET, integrator rozwiązań Microsoft, z dużym doświadczeniem w realizacji projektów nearshoringowych.

Nowa organizacja kieruje swoją ofertę do firm z całej Europy, które chcą obniżyć koszty  projektów IT przez zlecenie ich realizacji do krajów tańszych, ale jednocześnie bliskich geograficznie i kulturowo. Ta forma realizacji projektów – zwana nearshoringiem – od kilku lat zdobywa coraz większą popularność w krajach UE.

„Europejskie firmy zlecając realizację projektów IT do Multishoring.info mogą liczyć na wiele korzyści. Najważniejszą są zdecydowanie niższe koszty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu usługi. Ważne są też korzyści wynikające z naszego położenia w tej samej strefie czasowej, a także podobna kultura. Ułatwia to komunikację, również dzięki możliwości organizacji osobistych spotkań w kluczowych momentach projektu. To wszystko pomaga nam w lepszym zrozumieniu wymagań klienta, ułatwia rozwiązywanie problemów, a w konsekwencji przyczynia się do sprawnej i terminowej realizacji projektów” – przekonuje Andrzej Biesiekirski, Prezes Zarządu Fild.NET i jednocześnie pomysłodawca Multishoring.info.

Oferta Multishoring.info obejmuje doradztwo technologiczne, dotyczące w szczególności zaawansowanych rozwiązań Microsoft (m.in. BizTalk, SharePoint, SQL, Lync, Project Server, Dynamics CRM) oraz Oracle (m.in. Oracle E-Business Suite), tworzenie oprogramowania na zamówienie, rozwój i integrację oprogramowania biznesowego, a także modernizację aplikacji wykorzystywanych w firmach. Konsultanci tworzący Multishoring.info na co dzień pracują w Fild.NET, a także w kilku innych doświadczonych w realizacji projektów nearshoringowych polskich firmach IT, jak LGBS oraz DahliaMatic. Ich doświadczenie obejmuje realizację projektów dla takich firm, jak m.in.: ABB, Skandia, Airbus Military, Vatennfall, Opel. Konsultanci Multishoring.info są także certyfikowanymi i rekomendowanymi wykonawcami projektów realizowanych przez wiodące na świecie firmy IT, np. Microsoft, Oracle, czy HP.

Według raportu firmy Everest – „Market Vista Location Heatmap” (październik 2011) – Polska  należy do grona 5 najbardziej dojrzałych państw pod inwestycje outsourcingowe na świecie, obok Brazylii, Chin, Filipin i Indii. Autorzy raportu podkreślają, że Polska ma wszystkie cechy idealnego miejsca do realizacji projektów offshoringowych, w tym w szczególności tych opartych na wiedzy, jak np. projekty IT.