Baileys przedstawia nowy orzechowy smak

Baileys, największa na świecie marka likieru przedstawia nowy wariant. Wyjątkowy smak Bailyes, uwielbiany przez konsumentów na całym świecie, ma od niedawna kolejne wcielenie. Powstało dzięki recepturze, która łączy znaną z Baileys Original doskonałą kombinację świeżej śmietanki i najlepszej irlandzikiej whiskey, z delikatnym smakiem orzechów laskowych.

„Stworzyliśmy Baileys Flavours z myślą o wszystkich wielbicielach Baileys, aby mogli na nowo odkrywać jego klasyczny smak, który w każdym z 4 wariantów zyskał wyjątkowe dopełnienie.  Rozszerzenie portfolio marki o warianty smakowe, Baileys with a Hint of Mint, Creme Caramel,  Coffee i Hazelnut, to jedna z najbardziej udanych innowacji wprowadzonych przez Diageo w ostatnich latach” – mówi Agnieszka Lewandowska, Brand Manager portfolio likierów w Diageo Polska.

Historia Baileys to historia romansu, który rozpoczął się w 1971 od pytania, jak połączyć irlandzkie dziedzictwo i wyjątkową tradycję w produkcji alkoholu i mleka. Odpowiedzią były narodziny marki Baileys Original Irish Cream, która została wprowadzona na rynek 26 listopada 1974 roku.

W ciągu kolejnych lat wyjątkowy smak Baileys przeniósł markę poza granice Zielonej Wyspy. W 1990r. Original Irish Cream został mianowany najbardziej udanym produktem alkoholowym wprowadzonym na rynek w ciągu minionych 30 lat. Dzisiaj obecny jest w 160 krajach i od lat, jako jedyny likier plasuje się w TOP 10 największych marek alkoholowych na świecie rankingu ISWR. Tuż obok marek takich jak Smirnoff czy też Johnnie Walker, których historia sięga 200 lat wstecz.

W każdej minucie aż 2 260 osób na całym świecie delektuje się aksamitnym smakiem Baileys. Zetknięcie z Baileys to uczucie podobne do miłości od pierwszego wejrzenia. Najlepiej przekonać się o tym osobiście – poczuć, jak śmietanka jedwabiście rozpływa się w ustach, powoli rozpuszcza się, uwalniając rozgrzewającą słodycz whiskey i delikatny posmak czekolady. Baileys to nie tylko subtelny, pełen różnych odcieni smak. Przez kremowy ciepły kolor, jedwabistą konsystencję i sposób w jaki rozlewa się leniwie po kostkach lodu w szklance, zapach i wrażenie błogości jakie pozostawia, Baileys odddziałuje na wszystkie zmysły.

Jaki jest najprostszy sposób, by poznać zmysłowy smak Baileys? Szklanka i 3 kostki lodu. Lub ulubiona kawa, lody czy deser. Wystarczy odrobina Baileys, żeby codzienne przyjemności stały się wyjątkowe.

Co sprawia, że jest taki dobry? To soczyście zielone otoczenie, w którym powstaje, jakość każdego ze składników, inspirujący ludzie i szczypta celtyckiej magii.

Jednak najlepiej smakuje z … przyjaciółmi.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu