Przejdź do treści

20 mln dla WOŚP na aukcjach obsługiwanych przez Allegro i PayU

Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęło w tym roku ponad 50 mln zł. Duży udział w końcowym wyniku XX finału miały aukcje zorganizowane na charytatywnej platformie Allegro, dzięki którym uzyskano kwotę blisko 4,5 mln zł. Natomiast w ciągu wszystkich 12 finałów, podczas których odbywały się aukcje internetowe, zebrano łącznie ok. 20 mln zł! Nad prawidłowym przebiegiem operacji finansowych czuwała firma PayU S.A.

Zbiórki pieniędzy na ulicach miast wspierane były już po raz kolejny przez aukcje organizowane w Internecie. Podczas XX finału internauci wystawili na charytatywnej platformie Allegro kilkaset tysięcy ofert, z czego 50 252 aukcje zakończyły się sprzedażą za łączną kwotę 4 469 156 zł. Serwis aukcyjny działał od 1 grudnia do 14 lutego. W tym czasie złożono ponad 172 tys. ofert kupna.

– Już od dwunastu lat udostępniamy swój mechanizm aukcyjny do przeprowadzenia licytacji internetowych na platformie www.aukcje.wosp.org.pl. Z roku na rok gramy coraz głośniej i za każdym razem nasz apel dociera do większej grupy ludzi. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord  w ilości zebranych pieniędzy oraz liczby aukcji zakończonych sprzedażą. Cieszymy się z tego tym bardziej, że wspierając taką akcję jak WOŚP możemy pomóc najbardziej potrzebującym – mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro.

Na Aukcjach WOŚP można było licytować przedmioty, pojazdy czy udział w niecodziennych wydarzeniach. Jedną z nietypowych aukcji, sprzedaną za 1 806 zł, był pobyt w celi Aresztu Śledczego Warszawa – Mokotów. Za 110 tys. zł wylicytowano roczne użytkowanie amerykańskiego choppera, skonstruowanego specjalnie dla Orkiestry przez słynną amerykańską firmę Paul Jr. Designs (znaną przede wszystkim z programu American Chopper). Rekordowa kwota – 50 100 zł – padła także podczas licytacji numeru GG: 20. Bezpieczne przekazanie wszystkich środków na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapewniła firma PayU S.A., największy operator płatności internetowych w Polsce.

– Cieszymy się, że możemy współuczestniczyć w jednej z największych akcji charytatywnych na świecie. PayU już od kilku lat aktywnie wspomaga WOŚP. Jesteśmy operatorem finansowym platformy charytatywnej Allegro, a także obsługujemy sprzedaż serduszek WOŚP za pośrednictwem serwisu społecznościowego Nasza Klasa. Od wewnątrz widzimy, jak dynamicznie rozwija się akcja zapoczątkowana przez Jerzego Owsiaka. Z pewnością będziemy wspierać WOŚP w kolejnych latach, zarówno w formie obsługi finansowej, jak i aktywnej promocji w Internecie – mówi Joanna Kuzdak, Dyrektor Zarządzająca PayU S.A.

Z roku na rok WOŚP jest coraz częściej obecna w Internecie. Jedną z form podziękowania dla internautów, którzy wspierają akcję w sieci, był interaktywny wywiad z Jerzym Owsiakiem, zorganizowany w studiu Bankier.TV. Każdy mógł zadać pytanie założycielowi Orkiestry za pomocą forum Wykop.pl, chatu online lub fan page’a PayU na Facebooku.

– Nietypowa forma wywiadu, znana pod hasłem AMA (Ask Me Anything), oraz nietuzinkowa postać Jurka Owsiaka, przyczyniły się do sukcesu wirtualnego spotkania. Wywiad był najpopularniejszym tego typu przedsięwzięciem ze wszystkich dotychczas zorganizowanych w naszej stacji, oglądało go na żywo kilkanaście tysięcy internautów – mówi Radosław Przybył, Producent Bankier.TV.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierała pieniądze na urządzenia do ratowania życia wcześniaków i pompy insulinowe dla kobiet w ciąży chorych na cukrzycę. Platforma handlowa Allegro oraz PayU S.A. od wielu lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu użytkowników na internetowych aukcjach WOŚP przez ostatnie 12 lat udało się zebrać prawie 20 mln zł.