Kontax – platforma informacji prasowych z globalnymi partnerami i nowymi usługami

Z początkiem roku 2012 zaczęła działać platforma Kontax.com, przeznaczona do publikacji materiałów prasowych. Portal, dzięki szeroko prowadzonym działaniom promocyjnym w krótkim czasie poszerzył swoją treść i oferowane usługi.

W drugim miesiącu funkcjonowania partnerem portalu została międzynarodowa firma doradztwa podatkowego Grant Thornton, która posiada oddziały w 108 krajach, także w Polsce. Współpraca opiera się przede wszystkim na publikacji materiałów prasowych, ale także na wspólnym rozwoju biznesu, bowiem partnerzy portalu rekomendują usługodawcę swoim klientom.

Jednocześnie współpracę z platformą nawiązały cztery organizacje pozarządowe: Communication without Borders, Objective Science International, Lawyers without Borders i Aid & Action. Obecnie trwają także rozmowy z Amnesty International.

W ostatnich dniach funkcje Kontax.com poszerzyły się o możliwości dystrybuowania swoich informacji prasowych bezpośrednio z portalu do mediów. Każdy użytkownik może stworzyć własną listę odbiorców i za darmo wysłać materiały prasowe do wybranych dziennikarzy. Informacje są wysyłane indywidualnie, a nie w formie masowej wysyłki. Użytkownik może zadecydować o tym, kiedy tekst trafi do danego dziennikarza.

Kontax to portal, który ma umożliwić podmiotom korporacyjnym i instytucjonalnym publikowanie multimedialnych materiałów prasowych, a dziennikarzom dostarczyć nowe źródło pozyskiwania informacji. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

W Polsce partnerem portalu została firma Skrivanek Polska – agencja translatorska, która zajmuje się tłumaczeniami ustnymi, pisemnymi i obsługą konferencji.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu