Kolejny projekt od Netface dla TPN

Lawinoweabc.pl to kolejny projekt zrealizowany przez Netface dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. W ramach współpracy, agencja w tym roku stworzyła i wdrożyła serwis informacyjny na temat zagrożenia lawinowego w górach. Projekt stanowi piątą już realizację przygotowaną przez Netface na zlecenie TPN.

Serwis www.lawinoweabc.pl stanowi główną część kampanii, której celem jest popularyzacja bezpiecznych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętności oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadania sprzętu lawinowego i wiedzy, jak go używać. Użytkownicy strony znajdą na niej nie tylko aktualne komunikaty o stanie zagrożenia lawinami, ale także filmy instruktażowe na temat tego, w jaki sposób posługiwać się sprzętem ratującym życie w przypadku zejścia śniegu. Nie brakuje również porad i komentarzy doświadczonych ratowników TOPR oraz widoku z kamery na TPN.

Agencji Netface powierzono przygotowanie systemu CMS oraz implementację samego serwisu. Głównym celem było usystematyzowanie treści w taki sposób, by najważniejsze informacje były wyeksponowane i łatwe do przyswojenia. „Tworząc serwisu stawialiśmy przede wszystkim na usability oraz funkcjonalność serwisu. Dlatego zdecydowaliśmy się na szczególne wyeksponowanie galerii multimedialnych zawierających filmy instruktażowe oraz taką architekturę treści, która pozwoli na szybkie znalezienie informacji na temat zachowań podczas zagrożenia lawinowego oraz tuż po samym zejściu śniegu” zauważa Michał Chołuj z Netface

Serwis stanowi część kampanii informacyjnej na temat zagrożenia lawinowego. Działania edukacyjne prowadzone będą również we współpracy z mediami tradycyjnymi – prasa, radio i telewizja oraz elektronicznymi. Serwis promowany będzie m.in. w programach poradnikowych Telewizji Polskiej, TVN oraz najpopularniejszych rozgłośniach radiowych.

Do wcześniejszych realizacji Netface dla TPN należą m.in. przygotowanie głównego serwisu parku, rozbudowanego działu multimedia oraz projektów specjalnych, dedykowanych przede wszystkim dla naukowców i badaczy – nauka.tpn.pl oraz osób zwiedzających jaskinie mieszczące się na terenie parku (jaskinie.tpn.pl).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu