Przejdź do treści

MakoLab SA podnosi prognozę przychodów ze sprzedaży na I kwartał 2012

MakoLab SA – spółka specjalizująca się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych rozwiązań internetowych dla biznesu m.in. dla centrali koncernu Renault-Nissan – planuje osiągnięcie przychodów ze sprzedaży w I kwartale 2012 roku w wysokości 2,4 mln zł. Wcześniejsza prognoza Zarządu wynosiła 1,8 mln zł. Podniesienie prognoz jest wynikiem rozszerzania współpracy i zwiększania portfela zamówień od klientów z grupy Renault-Nissan. W marcu Spółka otworzyła przedstawicielstwo w Paryżu, chcąc wzmacniać swoją obecność na rynkach Europy Zachodniej.

Spółka osiągnęła po czterech kwartałach 2011 przychody w wysokości 9,6 mln zł, czyli o ponad 22% więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto po czterech kwartałach wzrósł o 45%. W 2011 roku przychody MakoLab z eksportu stanowiły 58% przychodów ogółem.

„Cieszy nas stały wzrost zainteresowania ofertą MakoLab ze strony francuskiego kontrahenta. Rozszerzenie działań potwierdza naszą mocną pozycję partnera technologicznego koncernu Renault-Nissan. Liczymy, że otwarcie biura w Paryżu pozwoli nam pozyskać kolejnych klientów” – mówi Wojciech Zieliński, prezes zarządu MakoLab SA.

W ostatnich miesiącach MakoLab SA kontynuowała wykonywanie usług opracowania i utrzymania serwisów WWW dla firm koncernu Renault-Nissan w zakresie wdrożenia witryn mobilnych. Ponadto Spółka rozwijała autorski system CMS o dodatkowe funkcjonalności w ramach otrzymanych zleceń. W 2011 roku Spółka wdrożyła innowacyjne rozwiązanie oparte na Semantic Web dla brytyjskiego oddziału koncernu.