Łódzkie inwestycje zmienią oblicze miasta

Do niedawna Łódź kojarzona była głównie z dworcem kolejowym Łódź Fabryczna oraz ze słynną ulica Piotrkowską i znajdującą się na niej Aleją Gwiazd. Jednakże powstające w mieście inwestycje mają szanse zmienić oblicze Łodzi, a także przyciągnąć tu nowe rzesze turystów.

Jedną z nowo powstających łódzkich inwestycji, zasługujących na szczególną uwagę jest hotel DoubleTree by Hilton przy ul. Łąkowej. Obecnie w Polsce znajduje się kilka hoteli tej sieci, w planach są kolejne. Czterogwiazdkowy obiekt w Łodzi ma być oddany do użytku pod koniec 2012 roku. Hotel powstaje na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, dlatego też stylem będzie nawiązywać do historii polskiej kinematografii.

Pod koniec stycznia na terenie inwestycji zakończyły się prace konstrukcyjne, miała miejsce także ceremonia zawieszenia wiechy na hotelu. Projekt zakłada, że w powstającym obiekcie znajdzie się prawie 200 pokoi dla gości, w tym luksusowy apartament prezydencki, SPA, restauracja oraz sala kinowa na ponad 160 osób. Dodatkowo goście będą mogli korzystać ze znajdującego się na najwyższej kondygnacji basenu, z którego będzie się roztaczał widok na jeden z największych parków w mieście. W hotelu będzie także 9 sal konferencyjnych, centrum biznesowe oraz sala balowa.

Całość wykonywana jest z najwyższej klasy materiałów, z dbałością o każdy szczegół. Wygodę i komfort gości zagwarantują łącza światłowodowe, centralna wentylacja i klimatyzacja, system sygnalizacji włamania i napadu oraz system gaszenia wodą lub gazem. Przemieszczanie się na terenie hotelu ułatwi 9 nowoczesnych wind firmy Schindler, lidera w produkcji dźwigów i chodników ruchomych. Zamontowane urządzenia spełniają najsurowsze wymogi bezpieczeństwa, jednocześnie gwarantując szybką i niezwykle cichą podróż między piętrami.

W Łodzi nie zabraknie także nowych obiektów kulturalnych.  Przy ul. Żubradzkiej powstaje właśnie sala koncertowa Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Nowoczesny 3-kondygnacyjny obiekt będzie połączony ze znajdującym się obok domem studenckim. Nowa sala będzie się składała z sali koncertowej mogącej pomieścić 250 osób, estakady dla 80-osobowego chóru oraz kanału orkiestrowego. W budynku powstaną także przestronne sale prób, garderoby dla artystów, studio nagrań oraz studio reżyserii dźwięku. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Sala koncertowa ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Na uwagę zasługuje także powstający na terenie łódzkiego lotniska III terminal pasażerski. W styczniu tego roku lotnisko obsłużyło około 30 tys. pasażerów, prawie 14% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Budowa nowego terminala idzie więc pełną parą. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz montaż różnego rodzaju systemów związanych między innymi z bezpieczeństwem podróży.

Komfort przemieszczania się pomiędzy poszczególnymi poziomami terminala umożliwi 11 najwyższej klasy dźwigów oraz 2 chodniki ruchome marki Schindler. Są to urządzenia zapewniające pełne bezpieczeństwo oraz wyjątkowo cichą pracę. Wszystkie zostały już zamontowane. Nowy terminal ma być gotowy w przeciągu kilku najbliższych miesięcy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu