BMC Software liderem automatyzacji wg Gartnera

Firma CompFort Meridian Polska, reprezentująca BMC Software w Polsce poinformowała o najnowszym raporcie Gartnera na temat oprogramowania do automatyzacji procesów IT – “Magic Quadrant for Workload Automation”, w którym rozwiązani BMC Control-M otrzymało miano lidera.

Gartner w swoim raporcie dzieli dostawców oprogramowania na liderów, pretendentów, wizjonerów i niszowych graczy, w oparciu o ich wizję oraz zdolność do jej realizacji. Ćwiartka liderów to firmy łączące wnikliwe zrozumienie realiów rynkowych, możliwość wpływania na kierunek rozwoju rynku oraz zdolność wyznaczania na nim standardów. Liderzy mają także wg Gartnera sprawdzone zasoby do obsługi klientów, także w czasach turbulencji gospodarczych oraz kontrolują większość aktywności na rynku i odgrywają kluczową rolę w jego ewolucji.

BMC Control-M automatyzuje zarządzanie wykonywaniem procesów wsadowych w centrach przetwarzania danych, w celu lepszego dostarczania usług biznesowych. Złożone procesy przetwarzania mogą być planowane tak, by sprostać wymaganiom w zakresie poziomu usług. Control-M obsługuje szeroki wachlarz aplikacji i platform. Rozwiązanie BMC zapewnia zcentralizowany widok wszystkich zadań, obsługuje także systemy przetwarzania w „chmurze” oraz spełnia wszelkie wymagania w zakresie audytu, bezpieczeństwa i zgodności z regulacjami, a także oferuje obsługę urządzeń mobilnych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem:

http://go.bmc.com/forms/MSM_AR_CTM_GartnerMQ_BMCcom_EN_Feb2012?Email_Source=pressrelease

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu