Kiermasz książki

Beletrystyka, powieści dla dzieci i młodzieży, bestsellery wydawnicze, książki historyczne i naukowe, ale też audiobooki i albumy będzie można zakupić po promocyjnych cenach podczas weekendowego Kiermaszu Książki w CH Blue City, który odbędzie się 9-11 marca br.

To niepowtarzalna okazja, by poznać nowości wydawnicze, a także ich autorów, zdobyć bezcenny autograf lub zdjęcie, a przede wszystkim porozmawiać o książkach z ich wielbicielami. Oczywiście wszystkie tytuły będzie można kupić po promocyjnych cenach i uszczęśliwić siebie lub bliskich.

Swoje stoiska przygotują takie wydawnictwa jak Arkady, Ars Polona, Bellona, Czarna Owca, Czytelnik, DiG, Debit, Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, Prószyński i S-ka, Storybox.pl, Wydawnictwo Literackie, Zysk i S-ka, Wołoszański, Wydawnictwo Burza czy Wydawnictwo MG. Organizatorami kiermaszu są: Ars Polona S.A www.arspolona.com.pl oraz Blue City.

Gośćmi kiermaszu będą m.in.:

  • Jolanta Kwiatkowska

pisarka, blogerka, autorka poczytnych książek dla kobiet, nie tylko tych w wieku 50+, ale w każdym. Jej książka „Rozsypane wspomnienia” otrzymała w 2011 r. wyróżnienie w kategorii „proza polska” przyznawane przez internautów – czytelników wortalu literackiego Granice.pl. Jej książki pisane są lekko, przyjemnie z ogromną dawką pokrzepiającego poczucia humoru. W wydawnictwie MG ukazały się: najnowsza książka: „Pułapka Nowego Roku” oraz „Rozsypane wspomnienia”, „Tak dobrze, że aż źle”, „Kod emocji”, „Jesienny koktajl” Prowadzi blog: www.jolantakwiatkowska.pl

  • Andrzej Tadeusz Kijowski

publicysta i pisarz, producent wykonawczy, realizator i prezenter telewizyjny. W latach 1976 – 1989 uczestnik opozycji. Dr filozofii. Kierownik działu kultury „Tygodnika Solidarność” i dziennika „Nowy Świat”.  Napisał m. in.: „Chwyt Teatralny. Zarys instrumentalnej teorii teatru” (1982) i „Opis obyczajów w 15-leciu międzysojuszniczym 1989-2004” t. I-IV, 2010.

  • Andrzej Zaniewski

poeta prozaik, autor tekstów piosenek. Ukończył historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim.  Wydał zbiory wierszy:

– Przed siebie

– Podróż

– Twarzą w twarz

– Poemat dzisiejszy

– Nadzieja przychodzi o zmierzchu

Laureat Nagrody Czerwonej Róży (1966), nagrody im. W. St. Reymonta (1995) i in. Wydał ponad 30 książek w wydawnictwach Iskry, Wydawnictwo Morskie, Czytelnik, PIW, MON, KAW, Kopia, Trio, LSW, Arkady, Polska Agencja Promocyjna, Burza. Największy sukces wydawniczy osiągnęła powieść „Szczur”  wydana w 24 językach. Autor kilkuset recenzji, artykułów, omówień, wystąpień i felietonów.

  • Anna Kalata

polityk, ekonomista, przedsiębiorca i doradca gospodarczy. Ukończyła studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej. Była Ministrem Pracy i Polityki Społecznej w latach 2006-2007. Pełniła również funkcję przewodniczącej Komisji Trójstronnej ds. Społeczno – Gospodarczych a także członka Komisji Nadzoru Finansowego.W latach 2005-2006 była doradcą Wicemarszałka Sejmu RP. Sprawowała także funkcję Prezesa Zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego Sp. z o.o. a także Wiceprezesa ds. finansowych w Mazowieckim Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. W 2003 roku była dyrektorem ds. Rozwoju w Pocztowym Funduszu Leasingowym. Obecnie jest Wiceprezesem Indyjsko -Polskiej Izby Gospodarczej z siedzibą w Warszawie, a także Prezesem Zarządu Centrum Inicjatyw Gospodarczych i Zarządzania Sp. z o.o.

W 2010 wystąpiła w programie telewizyjnym Taniec z Gwiazdami. Lubi śpiewać, malować i  podróżować na Bliski i Daleki Wschód.

  • Piotr Hanusz

urodził się w 1988r w Warszawie, w rodzinie inteligenckiej. Pisać zaczął jako uczeń gimnazjum. Czas liceum mocno wpłynął na jego twórczość, nauka dała mu możliwość rozwinięcia się w tym kierunku. Po jej zakończeniu rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim. Studiował Prawo i Stosunki Międzynarodowe. Współpracował z Miesięcznikiem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego LEXUS§.

Obecnie jest w stanie tworzenia 3-y częściowej powiesci „Historia Mrocznego Królestwa”.

  • Maria Malina Lampone (pseudonim literacki)

z urodzenia bydgoszczanka, absolwentka fililogii romańskiej UAM w Poznaniu, od 30 lat mieszka i pracuje w Warszawie. Zainteresowana życiem we wszelkich jego przejawach i człowiekiem jako autonomiczną jednostką zmuszoną do dokonywania trudnych wyborów.

W 2010 roku zadebiutowała powieścią „Ponte Vecchio, Stary Most”, której akcja rozgrywa się na przestrzeni trzydziestu lat w Polsce i w ukochanych Włoszech.

Dwie inne powieści w przygotowaniu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu