Virtualo, Świat Czytników, W.A.B. i ArtaTech wspólnie organizują obchody Światowego Tygodnia eKsiążki

Z okazji ebookowego święta firmy zorganizowały konkursy zarówno dla Czytelników, jak i Self-publisherów. Do wygrania są: czytnik ONYX BOOX i62, vouchery oraz profesjonalny pakiet: korekta oraz redakcja dla Autorów.

W dniach 04.03.-10.03.2012 obchodzić będziemy Światowy Tydzień eKsiążki. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Virtualo postanowiło uczcić to wydarzenie organizując wirtualne eventy. Pierwszym z nich jest konkurs dla Self-publihserów pod patronatem merytorycznym W.A.B. We współpracy z portalem SwiatCzytnikow.pl, przygotowaliśmy również drugi konkurs dla eCzytelników. Do wygrania jest ufundowany przez firmy ArtaTech oraz Virtualo czytnik ONYX BOOX i62, a także vouchery o wartości 50zł do wykorzystania w księgarni Virtualo.pl.

Świętujemy, dyskutujemy, dzielimy się doświadczeniami!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rynek przeszedł znaczną metamorfozę. Wprowadziliśmy szereg zmian, które miały na celu lepsze dostosowanie oferty do potrzeb Czytelników. Między innymi udało nam się przekonać duże i znane wydawnictwa, aby zrezygnowały z DRMu, mamy również w ofercie coraz więcej nowości i bestsellerów. Udostępniliśmy również aplikacje mobilne ułatwiające czytanie. Wiemy jednak, że wiele pracy nadal jeszcze przed nami. Światowy Tydzień eKsiażki jest świetną okazją, aby na temat rynku i oferty porozmawiać z jej odbiorcami czyli Czytelnikami.

W trakcie Tygodnia eKsiążki od poniedziałku do piątku w dniach 05.03-09.03.2012 na portalu SwiatCzytnikow.pl codziennie pojawi się wpis zawierający jeden postulat odnośnie rynku ebooków – jakich zmian jeszcze wymaga, aby przekonać do siebie większą grupę osób. Codziennie w południe zadamy pytanie związane z omówioną tego dnia kwestią. Pierwsze trzy osoby, które najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi, wygrają voucher o wartości 50zł. Aby wygrać czytnik uczestnicy konkursu przedstawią w dowolnej formie (np. tekst, wierszyk, infografika, krótki komiks, filmik, mem, śmieszne zdjęcie), jak w tym momencie wygląda ich zdaniem rynek ebooków. Przy wyborze zwycięskiej pracy będziemy kierować się kryterium pomysłowości, znajomości tematu i poczucia humoru twórcy. Liczymy też na dyskusję Internautów na stronie SwiatCzytnikow.pl, która jest obecnie miejscem zrzeszającym najwięcej entuzjastów eCzytelnictwa!

Strona konkursu: Virtualo.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu