STI GROUP realizuje obietnice i rozmawia z kolejnym inwestorem

Wydawca gazet internetowych spółka STI GROUP 1 marca 2012 roku uruchomiła kolejną gazetę internetową – wKlobucku.pl. Jest to drugi etap projektu Grupy Regionalnych Gazet Internetowych. Uruchomienie nowego serwisu jest elementem realizowanej strategii rozwoju firmy opisanej w dokumencie informacyjnym.

Projekt „Grupa Regionalnych Gazet Internetowych” to stworzenie sieci serwisów internetowych powiązanych ze sobą tematycznie i informatycznie. Głównym założeniem przy opracowaniu koncepcji projektu było stworzenie zgodnych z aktualnymi trendami social media lokalnych społeczności internetowych, skupiających osoby stale poszukujące informacji ze swojego otoczenia. Uruchamiając kolejną Gazetę STI GROUP zwiększa powierzchnię reklamową, która umożliwia zastosowanie różnego rodzaju form reklamy online, co daje szersze możliwości pozyskania reklamodawców zarówno wśród dużych, jak i małych firm z różnych branż. Spółka jest już techniczne przygotowana do uruchamiania kolejnych gazet.

– Spółka już zarabia na powierzchni reklamowej udostępnionej na wCzestochowie.pl, ale jeszcze nie na takim poziomie, jakiego oczekujemy. Uruchamiamy kolejne gazety, żeby objąć zasięgiem jak największy obszar wokół Częstochowy, czego uzasadnieniem jest zainteresowanie reklamodawców tym regionem. To znacznie zwiększy nasze przychody – mówi Piotr Rurarz, Prezes Zarządu STI GROUP.

Spółka STI GROUP stworzyła gotowy sprawdzony system do prowadzenia gazety w Internecie. Dzisiaj do uruchomienia gazety potrzeba sprawnego zespołu redaktorskiego i środków na kampanie promującą gazetę w danym regionie.

– Plany na 2012 rok uzależnione są od środków, które uzyskamy na uruchamianie kolejnych gazet. Na dzień dzisiejszy prowadzimy rozmowy z jednym poważnym Inwestorem, który widzi w nas duży potencjał. Czekamy także na rozstrzygnięcie wniosku o dotację unijną. Nadmienię tylko, że pierwszy etap wniosek przeszedł pozytywnie. Od efektów rozmów z inwestorem oraz finansowania unijnego uzależnione jest ile gazet w tym roku uruchomimy – dodaje P.Rurarz.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu