Współpraca Comarch z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu

Współpraca rozpoczęła się wykładem wygłoszonym przez Mariusza Janczewskiego, specjalistę od rynku ubezpieczeń. Business Development Managera w Comarch. Tematem wykładu, który odbył się 16 lutego były systemy informatyczne w ubezpieczeniach.

– Dzięki tym zajęciom studenci specjalności „Ubezpieczenia gospodarcze” mieli niepowtarzalną okazję do skorzystania z fachowej wiedzy – mówi dr Monika Kaczała z Katedry Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

– Bardzo spodobał się mi pomysł włączenia praktyków zajmujących się na co dzień wdrożeniami i wykorzystaniem ubezpieczeniowych systemów informatycznych do wykładów dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze znaczenia IT w dzisiejszym biznesie, w tym także w ubezpieczeniach. Ważne, aby osoby wybierające specjalność ubezpieczeniową na uczelni mogły poznać możliwości i konkretne zastosowania IT. Myślę, że dzięki temu będą one lepiej przygotowane do przyszłej pracy w sektorze ubezpieczeniowym – mówi Mariusz Janczewski, Business Development Manager Comarch.

Poza Comarchem w cyklu wykładów „Systemy informatyczne w ubezpieczeniach” wezmą udział przedstawiciele innych dostawców IT oraz pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych. Wykład Mariusza Janczewskiego otwierający cykl objął przedstawienie podstaw IT w biznesie oraz omówienie rodzaju systemów informatycznych wykorzystywanych w ubezpieczeniach. Na koniec został zaprezentowany Comarch Insurance Front-End jako przykład portalu sprzedażowo-obsługowego dedykowanego. dla pracowników i pośredników ubezpieczeniowych. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu i Comarch zapowiadają kontynuację współpracy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu