„Homeland” – nowość na platformie n startuje 1 marca

„Homeland” – laureat dwóch Złotych Globów 2012, w kategorii najlepszy serial dramatyczny oraz dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym (Claire Danes) to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, twórców kultowego „Z Archiwum X” – Howarda Gordona i Alexa Gansa. Polska premiera tej uznanej przez amerykańskich krytyków i widzów produkcji będzie miała miejsce już 1 marca wyłącznie w usłudze VOD nSeriale platformy n.

Fabuła serialu „Homeland” przenosi widzów w świat pełen tajemnic, intryg i spisków. Wyborowa Agentka CIA Carrie Mathison, specjalistka od międzynarodowego terroryzmu od kilku lat rozpracowuje Al-Kaidę, również na Bliskim Wschodzie. Po przeprowadzeniu samowolnej akcji w Iraku zostaje ściągnięta do kraju, gdzie musi upolitycznionym władzom agencji tłumaczyć swoje działania. Przełożeni agentki nie wiedzą, że wyjeżdżając z Iraku Carrie zabrała ze sobą tajemnicę. W irakijskim więzieniu usłyszała, że jeden z amerykańskich jeńców rzekomo rozpoczął współpracę z terrorystami.

Chwilę potem, w miejscowości Abu Nazir zostaje uwolniony amerykański żołnierz, sierżant Nicholas Brody (Damian Lewis), od lat uważany za zaginionego. Carrie zaczyna podejrzewać, że Nicholas jest współpracującym z siłami wroga zdrajcą, którego zdemaskował jeden z tajnych współpracowników.

W swoich podejrzeniach pozostaje jednak osamotniona. W oczach CIA i całego kraju, uratowany żołnierz jest narodowym bohaterem i archetypem człowieka honoru. Wzruszające sceny jego powrotu przekazują wszystkie ważniejsze media w USA. Jednak dla Carrie w tym szczęśliwym „happy end’zie” są niepasujące do siebie elementy. Jej kobieca intuicja połączona z wybitnym intelektem stanowią mieszankę wybuchową, poddającą pod wątpliwość nieskazitelność i dobre intencje bohaterskiego Nicholasa.

Użytkownicy platformy n będą mogli oglądać Homeland od 1 marca w kolekcji nSeriale stanowiącej częścią usługi VOD.

Wysoka oglądalność amerykańskiej premiery serialu, która odbyła się 2 października 2011 roku na kanale Showtime, zapewniła produkcji tytuł najbardziej oglądanej na kanale premiery w ciągu ostatnich ośmiu lat. Po fali pozytywnych recenzji krytyków (m.in. w „Metacritic”, „TV Guide” czy „Washington Post”) serial zdobywał coraz większą popularność.

„Tym, co wyróżnia HOMELAND od pozostałych seriali dramatycznych, nakręconych po 11 września jest doskonała gra Clarie Danes w roli Carrie. Z pewnością najlepsza kreacja kobieca tego sezonu. Pierwszy odcinek był porywający i wciągnął mnie bez końca.”

The Washington Post

„To najbardziej trzymająca w napięciu łamigłówka sezonu.”

Entertainment Weekly

„To mój ulubiony serial dramatyczny sezonu.”

The Boston Globe

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu