Zaprojektuj sufit on-line

System Solutions to przydatne narzędzie stworzone przez firmę Armstrong, służące do planowania, projektowania oraz wyboru odpowiedniego sufitu podwieszanego. Dziś każdy może z niego skorzystać on-line.

System Solutions to znana i doceniana biblioteka systemów sufitowych, zawierająca ponad 50 kompleksowych rozwiązań sufitów podwieszanych zaproponowanych przez firmę Armstrong. Dotychczas była dostępna jedynie w szybko dezaktualizującej się formie drukowanej, w postaci opasłego segregatora z kartami projektów, oraz na płycie CD. Dziś architekci, wykonawcy, inwestorzy i wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z wersji on-line na www.systemsolutions.com.pl.

– Jednym z najważniejszych powodów, dla których uruchomiliśmy internetową aplikację System Solutions, jest troska o środowisko naturalne. Mając na uwadze dobro ekosystemu i konieczność ograniczania zużycia papieru, co wynika bezpośrednio z wewnętrznej polityki proekologicznej Armstrong, całkowicie zrezygnowaliśmy z formy drukowanej naszej biblioteki. Wierzymy, że wpłynie to na jeszcze większe zainteresowanie tym narzędziem – mówi Anna Baczkowska, architekt i menadżer wsparcia technicznego w firmie Armstrong. Dostęp do System Solutions przez internet niesie ponadto za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim może z niego skorzystać więcej osób. – W dobie społeczeństwa informacyjnego, facebook’a i ciągłego bycia „on-line”, takie rozwiązanie wydaje się być wręcz idealne. Wystarczy wejść na stronę www.systemsolutions.com.pl i już możemy pracować na pełnej wersji biblioteki – wyjaśnia Anna Baczkowska. Dodajmy, że możliwość używania narzędzia za pomocą sieci, jeszcze bardziej upraszcza proces projektowania obiektów, w których planowane jest zastosowanie sufitów podwieszanych.

Internetowa wersja System Solutions od swoich poprzedników różni się głównie wygodą dostępu i użytkowania. Formą graficzną i funkcjonalną przypomina System Solutions znany z płyty CD dołączanej wcześniej do wersji drukowanej. – Po wejściu na stronę www, mamy możliwość wyboru języka, a potem decydujemy, czy interesują nas sufity w pomieszczeniach czy w korytarzach; mineralne, metalowe czy mieszane itp. Podziały, oznaczenia i wszystkie elementy prezentowanych rozwiązań sufitowych (m.in. wizualizacje, rzuty aksonometryczne, przekroje, opisy techniczne itd.) zostały zachowane bez zmian – tłumaczy Anna Baczkowska. Tym, co najbardziej przekonuje do wersji internetowej, jest jednak fakt, że wszystkich tych ciężkich i zajmujących pamięć plików nie musimy gromadzić na komputerze.

– Mamy do nich dostęp przez sieć, posługując się linkami (np. do kart technicznych, plików CAD). Pliki są umieszczone na serwerze, którego pojemność jest niemal nieograniczona – dodaje. Wybierając z biblioteki w internetowym System Solutions system sufitu, możemy następnie wydrukować gotowy, kompletny pakiet informacji wraz z wszelkimi szczegółami technicznymi. – Taki kompleksowy zestaw może stanowić część projektu architektonicznego, pomóc wykonawcom w montażu, a także projektantom czy sprzedawcom w rozmowie z inwestorem – podkreśla Anna Baczkowska.

 

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu