IQ Publishing – ciekawa alternatywa inwestycyjna rynku gier komputerowych zmierza na NewConnect

IQ Publishing – producent i dystrybutor akcesoriów oraz gier do komputerów i konsol nowej generacji – zmierza na NewConnect po kapitał na budowę sieci sklepów dedykowanych rynkowi gier.

IQ Publishing jest największym dystrybutorem akcesoriów dla graczy do konsol video i komputerów. Spółka wydaje gry niezależnych studiów developerskich odznaczające się niezwykłym pomysłem, ciekawym wykonaniem, ale przede wszystkim oryginalnością i „grywalnością”. W planach IQ Publishing ma budowę własnej sieci sklepów dedykowanych rynkowi gier, elektronicznej rozrywce, tworzonych według najwyższych standardów, bliskich graczom i rynkowi. Firma nadążając za światowymi trendami, oprócz w tradycyjne nowoczesne sklepy w dobrych lokalizacjach, inwestować będzie w elektroniczną dystrybucję oraz oferować   wszystko co interesuje graczy i wiąże się z wirtualną rozrywką.

– Dzisiaj branża gier komputerowych to olbrzymie pieniądze, porównywalne z rynkiem filmowym i muzycznym. Pomimo wielu warunków koniecznych do spełnienia, produkcja gier wideo to nadal branża, w którą zdecydowanie warto inwestować, ale oczywiście trzeba mieć świadomość, że bez odpowiedniej wiedzy i to nie tylko finansowo-inwestycyjnej, ale także o rynku gier, różnie się taka inwestycja może skończyć. Przy właściwej analizie szansa na sukces jest bardzo duża, a kwoty na końcu sprzedaży w porównaniu do nakładów bardzo optymistyczne – mówi Prezes Zarządu IQ Publishing Tomasz Mazur.

IQ Publishing debiut na NewConnect planuje w oparciu o procedurę private placement. Wartość oferty będzie korygowana w zależności od wysokości zapotrzebowania na kapitał w momencie jej przeprowadzania. – Wcześniej planujemy przeprowadzenie oferty pre-IPO i na pewno jej poziom będzie rzutował na emisję przeprowadzaną przed debiutem. Możemy natomiast dzisiaj określić, że w pierwszym etapie wartość pozyskiwanych środków będzie oscylować na poziomie 2 milionów złotych – dodaje T. Mazur.

Autoryzowanym Doradcą spółki w drodze na NewConnect jest DSBJ Grupa Doradcza.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu