„Rozmowy o karierze” dla gimnazjalistów, licealistów i studentów

Uczelnia Vistula oraz Meridian International School organizują cykl bezpłatnych spotkań dla uczniów szkół gimnazjalnych, średnich i studentów pod hasłem „Rozmowy o karierze”. Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu a gośćmi „Rozmów” będą osoby, które osiągnęły sukces zawodowy w swojej branży. Pierwsze ze spotkań już w środę 29 lutego.

Celem spotkań „Rozmowy o karierze” jest zaprezentowanie młodym ludziom różnych ścieżek kariery oraz zachęcenie ich do jak najwcześniejszego planowania swojej przyszłości zawodowej. W ramach warsztatów prowadzący będą prezentować też aspekty pracy w różnych zawodach. Spotkania będą miały charakter interaktywny. Doświadczeni prowadzący będą udzielać odpowiedzi na pytania i udzielać indywidualnych porad. „Rozmowy o karierze” będą odbywały się na terenie kampusu Uczelni Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie (150 m od stacji metra Stokłosy).

– Rozmowy o kształtowaniu kariery zawodowej kierujemy nie tylko do studentów, ale przede wszystkim do gimnazjalistów i licealistów­ – komentuje prof. Krzysztof Rybiński, Rektor Uczelni Vistula. – W najbliższych latach będziemy mogli zaobserwować przesunięcie granicy wieku młodych ludzi, którym zależy na budowaniu swoich kompetencji zawodowych. To dla nich rynek pracy będzie najbardziej łaskawy. – dodaje.

Pierwsze ze spotkań odbędzie się już w środę 29 lutego w godzinach 14:00 – 15:00. Gościem specjalnym będzie Anna Sochańska, Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kolejne spotkanie – 6 marca (13:30 – 14:30) – poprowadzi Michał Figurski, znany prezenter i dziennikarz muzyczny radia Eska Rock.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu