Nowa jakość w logistyce od Siódemki, Asseco Business Solutions i KiD

Firma Kurierska Siódemka we współpracy z Asseco Business Solutions oraz integratorem, spółką KiD, stworzyły rozwiązanie 7 Business Ship Control dla WF-Mag, które usprawnia proces przygotowania dokumentów przewozowych. Nowe narzędzie ma pomóc małym i średnim przedsiębiorcom zoptymalizować czas pracy oraz obniżyć koszty zarządzania logistyką w firmach wysyłających dziennie duże ilości przesyłek.

Rozwiązanie 7 Business Ship Control dla WF-Mag opiera się na integracji systemu wysyłkowego Siódemki WebMobile7 oraz programu Asseco WAPRO Sprzedaż i magazyn WF-Mag. Aplikacja umożliwia przygotowanie i wystawianie listów przewozowych z poziomu programu magazynowo-sprzedażowego oraz wysyłanie ich bezpośrednio do systemu wysyłkowego Siódemki. Jej zadaniem jest więc wsparcie klientów wykorzystujących w codziennej działalności system WF-Mag. Użytkownicy programu w celu importu danych nie muszą już integrować się z WebMobile7 Siódemki, dzięki czemu przygotowanie i wydruk listów przewozowych jest dostępny już w momencie tworzenia nowej faktury lub dokumentu wydania dla kontrahenta.

„Naszym celem było przygotowanie rodziny narzędzi automatyzujących proces wysyłki w grupie najbardziej popularnych programów magazynowo-sprzedażowych, z których korzysta dzisiejszy świat biznesu. Na decyzję podjęcia współpracy z firmą Asseco Business Solutions wpłynęła popularność programu Asseco WAPRO Sprzedaż i magazyn WF-Mag wśród klientów Siódemki. Dzięki wielu funkcjonalnościom, jakie posiada aplikacja 7 Business Ship Control dla WF-Mag liczymy, że spotka się ona z zainteresowaniem użytkowników oprogramowania Asseco WAPRO WF-Mag. Dla wszystkich klientów posiadających aktualną umowę o współpracy z Siódemką aplikacja dostępna jest bezpłatnie. Warto podkreślić, że użytkownicy rozwiązania nie muszą dokonywać dodatkowych wdrożeń ani integracji, aby zautomatyzować proces wysyłki swoich przesyłek. Przygotowane przez nas narzędzie pozwoli im zwiększyć efektywność pracy różnych działów i obniżyć koszty dodatkowych usprawnień” – mówi Agnieszka Andrzejczuk, Specjalista ds. Produktu z firmy Kurierskiej Siódemka S.A.

Rozwiązanie 7 Business Ship Control umożliwia pełną konfigurację danych do wysyłki z bazy własnej programu WF-Mag oraz tworzenie samego listu przewozowego na podstawie danych z faktury sprzedażowej i jego wydruk na dowolnej drukarce. Pozwala także na przygotowanie i drukowanie zbiorczego dokumentu wydania przesyłek kurierowi w formie manifestu kurierskiego, pobieranie aktualnych statusów etapu doręczenia przesyłki, przypisanych do odbiory lub dokumentu sprzedaży (faktury lub WZ), tworzenie i drukowanie zestawień nadanych przesyłek. Umożliwia ponowne wydrukowanie listu, tworzenie szablonów dokumentów za pomocą modułu konfiguracyjnego aplikacji.

„7 Business Ship Control ułatwia i przyśpiesza proces obsługi przesyłek oraz eliminuje większość błędów pojawiających się przy wystawianiu listów przewozowych ręcznie, co pomaga firmie uzyskać przewagę konkurencyjną. Sprzedaż i wysyłka w jednym programie to wygodne, praktyczne i w pełni bezpieczne rozwiązanie” – dodaje Sebastian Ziemski z firmy KiD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu