Gorąco na rynku ebooków – po książkach na Kindle i znaku wodnym przyszła pora na mega-promocje

Rośnie dostępność dobrych tytułów w kilku formatach (w tym również na Kindle) ze znakiem wodnym. Gracze z rynku ebooków kuszą promocjami na topowe tytuły – rynek się rozwija.

Niecałe dwa miesiące temu poinformowaliśmy o wprowadzeniu ebooków w formacie MOBI na czytniki Kindle, dzisiaj w sprzedaży jest już ponad osiemset topowych tytułów. Format MOBI od kilku dni oferują również empik.com oraz Merlin.pl – sklepy, do których Virtualo dostarcza publikacje elektroniczne. Jednocześnie większość najbardziej znanych polskich wydawnictw zmieniło podejście do zabezpieczania plików i zrezygnowało z Adobe DRM na rzecz znaku wodnego. Mamy do czynienia ze zjawiskiem bez precedensu – najważniejsi polscy wydawcy zdecydowali się na diametralną zmianę w bardzo krótkim czasie. Chodzi o takie wydawnictwa jak Świat Książki, WAB, Albatros, Prószyński i Ska, Wydawnictwo Literackie, Czarne czy Czarna Owca – zdradza Robert Rybski, Prezes Zarządu.

Virtualo stopniowo eliminuje przeszkody na rynku ebooków. Rośnie dostępność dobrych tytułów w kilku formatach ze znakiem wodnym. Ebooki można również czytać na platformach iOS oraz Android dzięki aplikacjom mobilnym. Przeszkodą w rozwoju rynku są, spowodowane 23% podatkiem VAT, ceny oferowanych treści elektronicznych. Sklepy z sieci dystrybucji Virtualo, jak również konkurencyjne sieci, starają się zmniejszyć wpływ wysokiego podatku, oferując znaczne rabaty i organizując rozmaite akcje promocyjne we współpracy z wydawcami. Znaczne przeceny są świetnym sposobem na rozruszanie rynku ebooków. Wiele osób kupuje o wiele tańszego ebooka, aby sprawdzić, czy taka forma czytania im odpowiada. Większość klientów wraca później do naszego serwisu – ujawnia Małgorzata Błaszczyk, która odpowiada w Virtualo za marketing.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy akcji promocyjnych jest coraz więcej. Empik od kilku miesięcy oferuje swoim Klientom ebooki tańsze o VAT czyli o 23%, a Merlin.pl właśnie ruszył z pierwszą akcją promocyjną pod hasłem „eBooki nawet do 45% taniej”. W zeszłym tygodniu Virtualo rozpoczęło nową formę promocji – jednodniowe akcje Hot Deal 24h, które obecnie są już dostępne w księgarni własnej dystrybutora, a wkrótce pojawią się również w innych sklepach w sieci dystrybucji. Jakie tytuły wezmą udział w akcji? Przykładowo – w środę 22.02. w ofercie Hot Deal dostępna będzie biografia Steve’a Jobsa w cenie 25zł zamiast 49zł. Chcemy, aby to były naprawdę dobre tytuły, które zachęcą Czytelników do ebooków, a Wydawcom pokażą duży potencjał rynku książek elektronicznych – tłumaczą przedstawiciele Virtualo. Hot Deal zostanie również udostępnione w formie widżetu partnerom spoza sieci, którzy będą chcieli zamieścić go na swojej stronie.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu