Jak skutecznie uzyskać 1% podatku dla OPP

Po raz czwarty firma Power Media SA wspiera Organizacje Pożytku Publicznego organizując akcję „Link dla OPP”. Dzięki niej zyskują nawet najmniejsze organizacje. Udostępniając link do aplikacji pitroczny.pl, ułatwiają podatnikom rozliczenie PIT i przekazanie na ich konto 1% podatku.

W ciągu ostatnich lat, konta organizacji takich jak Fundacja Warszawskie Hospicjum dla Dzieci,  Fundacja „Akogo?” Ewy Błaszczyk czy Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” oraz innych biorących udział w akcji „Link dla OPP” wzbogaciły się o ponad 3 mln zł. W roku 2010 pitroczny.pl pomógł rozliczyć prawie 30 000 deklaracji podatkowych.

Dzięki serwisowi pitroczny.pl, każda Organizacja Pożytku Publicznego może udostępnić swym darczyńcom wygodne narzędzie do rozliczenia PIT. Jest ono skonfigurowane tak, aby rozliczający podatek mogli przekazać jego 1% właśnie tej organizacji.

„Za pomocą pitroczny.pl, Organizacje Pożytku Publicznego mogą wygenerować link i wstawić go na swoją stronę www. Klikając w ten link, podatnicy zostaną przekierowani do aplikacji pitroczny.pl, gdzie za darmo mogą rozliczyć się z fiskusem za 2011 rok. W ich deklaracje podatkowe automatycznie wpisane zostaną dane OPP, która wygenerowała link, i na rzecz której będą mogli przekazać 1% swojego podatku.” – objaśnia działanie aplikacji Paulina Chytła, Specjalista ds. Współpracy Partnerskiej Power Media SA.

Każdy podatnik może za darmo rozliczyć swój PIT za pośrednictwem strony pitroczny.pl. Proces wypełniania deklaracji odbywa się online i trwa około 15 minut. Odpowiada się w nim na pytania wyświetlane w serwisie. Wiedza na temat ciągle zmieniających się przepisów podatkowych jest tu zbędna. Na podstawie odpowiedzi, generowany jest PIT, który można wysłać jako e-deklarację lub zapisać na dysku komputera. Jeśli osoba wypełniająca PIT popełni błąd, może go zawsze poprawić – nawet wielokrotnie. Serwis pitroczny.pl jest łatwy do odczytu przez screen reader’y, mogą więc używać go osoby niewidome.

„Korzystanie z aplikacji pitroczny.pl jest całkowicie darmowe dla wszystkich jej użytkowników, zarówno dla OPP jak i podatnika. Idea napisania darmowego narzędzia wynikała z potrzeb użytkowników serwisu ifirma.pl, tym bardziej cieszy nas, że zyskało ono taką popularność.

Udostępniając aplikację dla OPP choć trochę przyczyniamy się do budowania społecznej odpowiedzialności biznesu.”– mówi Marta Przewłocka, Wiceprezes Zarządu Power Media SA.

Serwis pitroczny.pl jest własnością Power Media SA. Wrocławska firma jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Swą działalność skupia na trzech głównych filarach: tworzeniu oprogramowania, rekrutacji i outsourcingu kadr IT oraz na prowadzeniu serwisów takich jak ifirma.pl i pitroczny.pl.

Więcej informacji pod adresami www.pitroczny.pl i www.power.com.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu