Przejdź do treści

Wdrożenie systemu ERP w Stomil Poznań SA

Graphcom będzie wdrażał oprogramowanie ERP Comarch CDN XL wiodącemu producentowi opon dla przemysłu.

Wybór przez Stomil Poznań SA systemu IT Comarch CDN XL to słuszny decyzja. Liczymy na sukces nie tyle samego wdrożenia, co przede wszystkim efektów z niego płynących w dłuższej perspektywie czasu dla naszego klienta. Nie od dziś wiadomo, że korzyści jakie wynikają z wdrożenia systemu informatycznego klasy ERP przekładają się bezpośrednio na wyniki finansowe przedsiębiorstw – mówi Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

W ramach umowy, w oparciu o standardowe funkcjonalności systemu, zrealizowana zostanie obsługa następujących procesów biznesowych:

  • obsługa sprzedaży na rzecz klientów krajowych w polskiej walucie i na rzecz klientów zagranicznych w walucie obcej,
  • obsługa zakupu towarów realizowana w UE i poza granicami UE w walucie obcej oraz krajowej,
  • obsługa wielu magazynów, z możliwością oznaczenia finalnego przeznaczenia produktu – na cywilne lub wojskowe,
  • obsługa tracebility – śledzenia partii towaru oraz oznakowania towaru,
  • mechanizmy do wspierania decyzji handlowych, uwzględniając także planowanie,
  • tworzenie dokumentów, definiowanie ścieżek obiegu oraz zatwierdzania dokumentów,
  • możliwość tworzenia raportów handlowych z jednoczesną możliwością eksportu ich do programu EXCEL,
  • możliwość określenia sposobu identyfikacji produktu,
  • możliwość podpięcia dodatkowych informacji (certyfikacja, normy) w opisie produktu,
  • obsługa systemu kodów kreskowych.

We wdrożeniu największy nacisk zostanie położony na tracebility, czyli precyzyjną kontrolę składu wyrobów. System musi gwarantować możliwość precyzyjnego ustalenia, z jakich partii surowca pochodzi półprodukt i z jakich partii półproduktów powstał wyrób gotowy – kontynuuje Tomasz Krause, Prezes Zarządu Graphcom Sp. z o.o.

Stomil-Poznań S.A. jest wiodącym polskim producentem opon dla przemysłu i wyrobów gumowych. Firma dostarcza wyspecjalizowane rozwiązania, tworzące dodatkową wartość dla klientów. Ponad 80-letnie doświadczenie Spółki odzwierciedla się w zaufaniu klientów do produktów Stomil-Poznań, a opony są spostrzegane jako produkty o sprawdzonej jakości.

Graphcom Sp. z o.o. specjalizuje się we wdrożeniach systemów informatycznych klasy ERP produkcji Comarch. Oferta oparta na najnowocześniejszych produktach oraz unikalnym sposobie analizy potrzeb klienta poprzez „Audyt korzyści”, prowadzi do skutecznej realizacji wdrożeń, pozwalających uzyskać klientom mierzalne rezultaty biznesowe.