Szybkie przelewy na kredyt

System szybkich przelewów międzybankowych BlueCash.pl udostępnił Kredyt Płatniczy. Usługa pozwala korzystać z nieoprocentowanych pieniędzy przez 3 dni robocze. W trakcie trwającego pilotażu kredyt jest przyznawany wybranym inwestorom w serwisie Kokos.pl.

Kredyt Płatniczy to pilotażowa usługa BlueCash.pl udostępniona wybranym użytkownikom serwisu Kokos.pl. Kredyt może otrzymać inwestor, który posiada min. 5 inwestycji oraz co najmniej 2 tys. zł ulokowane w trwających pożyczkach. Pieniądze z Kredytu Płatniczego są nieoprocentowane, jeżeli zostaną zwrócone w ciągu 3 dni roboczych. Środki udostępnia firma Blue Media, właściciel BlueCash.pl i Kokos.pl.

Przyznany limit kredytowy wynosi maksymalnie połowę kwoty zainwestowanej w Kokos.pl. Otrzymane do dyspozycji środki można przeznaczyć np. na spłatę rat pożyczek zaciąganych w Kokos.pl lub inwestycje w pożyczki w tym samym serwisie. Dostępne środki można także przelać na dowolne konto bankowe lub numer telefonu.

Korzystanie z pieniędzy ułatwia nowa forma płatności: PBL BlueCash (pay-by-link). Płatność jest podobna choćby do popularnego mTransferu i pozwala łatwo przelewać środki z kredytu oraz pieniędzy zgromadzonych na saldzie w BlueCash.pl. Obecnie PBL BlueCash jest dostępny tylko w serwisie Kokos.pl, ale docelowo ma być uruchomiony jako powszechna metoda płatności.

– Kredyt Płatniczy to nasze rozwiązanie dla osób potrzebujących szybkiego dostępu do pieniędzy – mówi Tomasz Bobrowski z Blue Media. – Usługę przygotowaliśmy dla klientów, którzy znają nasze produkty i aktywnie z nich korzystają – dodaje T. Bobrowski.

BlueCash.pl to system szybkich przelewów międzybankowych. W 2011 r. za pomocą serwisu internauci zrealizowali ponad 200 tys. transakcji. BlueCash.pl jest także dostępny jako aplikacja na iPhone, telefony z Androidem oraz w wersji mobilnej na stronie m.bluecash.pl.

Regulamin usługi: http://goo.gl/xriV6 (pdf)

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu