Separacja substancji obcych oczyszcza żywność

Na targach Anuga Foodtec 2012, które odbędą sie w dniach 27-30 marca w Kolonii (Niemcy), firma S+S Separation and Sorting Technology GmbH przedstawi odwiedzającym w hali 5.2, stoisko D010, indukcyjne wykrywacze i separatory metali oraz skanery rentgenowskie.

Do tegorocznych hitów należą całkowicie nowo opracowany system detekcji metalu VARICON+ z równie nową cewką C-Scan GHF oraz system inspekcji produktów RAYCON wyposażony w jednostkę detekcji o wysokiej rozdzielczości.

Przed wystawą Anuga Foodtec firma S+S udoskonaliła wszystkie urządzenia, które zostaną zaprezentowane odwiedzającym. System detekcji metali VARICON+ jest teraz dostępny w dwóch wersjach: pierwsza ze sprawdzoną cewką GLS oraz druga z całkowicie przerobioną cewką C-Scan GHF. Zamknięta konstrukcja cewki zapewnia wysoką czułość w całym obszarze tunelu. Dzięki ulepszonej konstrukcji higienicznej C-Scan GHF ze ściętą górną powierzchnią cewki i zintegrowanej elektroniki woda może odpływać swobodnie. Cewka ta jest wyposażona w elektronikę analizującą GENIUS+, którą można za pomocą panelu Color-Touch łatwo i intuicyjnie obsługiwać. Dla niezawodnego pozyskiwania danych, wykrywacz metalu może zostać włączony do sieci BDE klienta poprzez różne interfejsy, takie jak WS Food, Ethernet, USB, WLAN lub Profibus.

System kontroli produktu RAYCON jest również dostępny w wersji High Resolution, gdzie dokładność rozpoznawania została ponownie udoskonalona. RAYCON wykrywa dzięki użyciu promieni rentgenowskich ciała obce, które ze względu na ich gęstość, skład chemiczny lub ich mechaniczne wymiary lepiej absorbują niż otaczający produkt. W zależności od produktu wykrywane są cząstki stali nierdzewnej ze średnicą do 0,3 mm. Pożądane „ciało obce” (np. klipy aluminiowe umieszczone na końcu wędliny) jest przez system ignorowane, nie zagrażając detekcji niepożądanych zanieczyszczeń w wędlinie.

Dopełnieniem asortymentu firmy S+S na targach Anuga FoodTec 2012 są certyfikowany przez ATEX separator metali GF 4000 przeznaczony do materiałów sypkich przemieszczanych pneumatycznie i separator metali LIQUISCAN VF + do kontroli past, stosowany w przetwórstwie mięsa i wędlin po pracy maszyny do napełniania próżniowego.

Erwin Trauner, szef jednostki biznesowej Food podsumowuje prezentację S+S na Anuga FoodTec 2012: ” Jako specjalista ds. technologii wykrywania i separacji firma S+S zaprezentuje kompletną gamę produktów z jednej ręki przeznaczoną do wszystkich etapów procesu, rodzajów produktów i rodzajów transportu, a także dla wszystkich krytycznych punktów kontrolnych w procesie produkcji.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu