Klasyka zawsze na czasie – lampy Kalina marki Nowodvorski Lighting

Styl minimalistyczny, rustykalny, art deco, fusion – wymieniać by można bez końca trendy w aranżacji wnętrz. Niestety większość z nich przeżywa swój okres świetności, by znów na parę lat ustąpić miejsca drugiemu. Czasami wśród tej różnorodności można się wręcz pogubić, zastanawiając się, czy wszystko jest do siebie dopasowane, albo jak długo będzie modna określona stylizacja.

Z pomocą przychodzi nieprzemijająca klasyka – zawsze na czasie, kusząca subtelną elegancją. Takie są również lampy z kolekcji Kalina marki Nowodvorski Lighting.

Oświetlenie z klasą

Styl klasyczny to jeden z najbardziej pojemnych, a zarazem oszczędnych w wyrazie pomysłów na aranżację wnętrz. Mieści w sobie elementy retro, często nawiązujące do szlacheckich dworków. Znaleźć w nim można również akcenty barokowego, a nawet włoskiego oraz angielskiego stylu. Zachwyca przy tym prostą elegancją, harmonią i umiarem w dobieraniu dekoracji. Nie ma w nim miejsca na dziwne kształty, zbędne dodatki czy zaskakujące połączenia kolorów. We wnętrzach tego typu dominować będzie zatem biel, odcienie brązu i czerni, a wśród stosowanych materiałów naturalne drewno i skóra. Klasycznych mieszkań nie możemy zarzucić zbyt dużą ilością akcesoriów, ważne więc, by znajdujące się w nich przedmioty użytkowe pełniły jednocześnie funkcję dekoracyjną. Dlatego też oświetlenie nie może ograniczać się do ascetycznych, szklanych opraw, zawieszonych pod samym sufitem. Lampy powinny wyróżniać się ciekawą formą i kształtem. Przykładem mogą być oprawy oświetleniowe z kolekcji Kalina marki Nowodvorski Lighting – klasyczne żyrandole, stylizowane na dawne kandelabry. Długie łańcuchy, na których umieszczone zostały wiszące lampy oraz łukowato wygięte ramiona doskonale oddają ducha minionych czasów. Dodatkowo, efekt ten potęgują specjalne żarówki w kształcie płomieni świec. Urok lamp Kalina marki Nowodvorski Lighting to również wyjątkowe zdobienie w postaci stalowej szyszki, która prostym oprawom z czarnej, lakierowanej stali nadje wyjątkowego charakteru. Dopracowanie każdego szczegółu sprawia, że oprawy oświetleniowe Kalina przypominają świeczniki zdobiące pałac i świetnie uzupełniać będą klasyczną aranżację.

Harmonia proporcji

Klasycznie urządzone wnętrza doskonale prezentują się na dużej przestrzeni, która pozwala na właściwe wyeksponowanie każdego, najdrobniejszego detalu. Styl ten jest jednak na tyle uniwersalny, że świetnie sprawdza się również w mniejszych pomieszczeniach. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji i umiaru, co w przypadku tej stylistyki jest szczególnie istotne. Zadanie to znacznie ułatwią oprawy oświetleniowe Kalina marki Nowodvorski Lighting, które zaprojektowane zostały tak, by można je było wykorzystać w pomieszczeniach o różnym metrażu. Lampy wiszące o długości 130 cm różnią się ilością punktów świetlnych i średnicą. Największa – ośmioramienna, o średnicy 63 cm, z powodzeniem oświetli duże salony, hotelowe apartamenty czy nawet sale restauracyjne. Dostępne są również mniejsze wersje – sześcioramienna (średnica 53 cm) oraz trójramienna (średnica 46 cm), które stworzą nastrojowy klimat w domowych pieleszach. Wszędzie tam, gdzie potrzebować będziemy dodatkowych źródeł światła, uzupełnieniem klasycznego wystroju będzie pojedynczy kinkiet o wysokości 32 cm. Podkreśli intymny charakter sypialni, doświetli gabinet lub rozjaśni wąskie korytarze.

Szyk i elegancja stylu klasycznego zachwycają od pokoleń. Jego siła tkwi w uniwersalności i umiarze – świetnie prezentuje się w pałacowych wnętrzach, hotelowych pokojach, czy domowym zaciszu. Jego odzwierciedleniem są również lampy z kolekcji Kalina marki Nowodvorski Lighting – eleganckie, wyrafinowane, a przy tym uniwersalne i funkcjonalne.

Kolekcja Kalina marki Nowodvorski Lighting:

Kalina III zwis

 • Długość: 130 cm
 • Średnica: 46 cm
 • Cena brutto: 125 zł

Kalina VI zwis

 • Długość: 130 cm
 • Średnica: 53 cm
 • Cena brutto: 191 zł

Kalina VIII zwis

 • Długość: 130 cm
 • Średnica: 63 cm
 • Cena brutto: 254 zł

Kalina I kinkiet

 • Wysokość: 130 cm
 • Odległość od ściany: 20 cm
 • Cena brutto: 53 zł

Lampy dostępne są również w sklepach internetowych: www.imperiumlamp.pl, www.iroiro.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu