Białe szaleństwo bez ograniczeń

Popularność oraz rzesze amatorów zyskuje na rynku nowa aktywność, skierowana do miłośników sportów zimowych i pasjonatów czynnego wypoczynku, pragnących spróbować swoich sił w jeździe na nartach czy snowboardzie. Całoroczne narciarskie stoki zjazdowe Gornostay® to zupełnie nowa jakość uprawiania tych dyscyplin. Kolejny z nich został właśnie otwarty w Toruniu www.skipak.pl.

Jeździsz na nartach lub desce, jednak nie masz czasu wyjechać? Chciałbyś potrenować zanim staniesz oko w oko z potężnym obliczem górskiego krajobrazu? A może po prostu boisz się porażki na stoku? Naprzeciw potrzebom wychodzi firma Mazuria Sport, która oferuje narciarskie stoki zjazdowe Gornostay® do montażu pod dachem, na których całorocznie, niezależnie od pogody, można zażywać zimowej aktywności. Sprzęt ten, o specjalnej nawierzchni imitującej śnieg, działa jak ogromna bieżnia przeznaczona  dla narciarzy. Dziesięć minut nieprzerwanego treningu na sportowej instalacji Gornostay® porównuje się odpowiednio do 3 kilometrów zjazdu na otwartej trasie górskiej, natomiast godzina ćwiczeń, to już 18 kilometrów takiej przyjemności.

Choć sztuczny stok nie może w pełni zastąpić prawdziwej górskiej trasy z urzekającymi krajobrazami i śniegiem, może stanowić doskonałe uzupełnienie dla narciarzy, a w trakcie  bezśnieżnej zimy staje się wybawieniem. Najlepiej sprawdza się jako urządzenie treningowe, ponieważ zapewnia skupienie i spokój, co w warunkach górskich jest wręcz niemożliwe. Przed otwarciem sezonu, dla poprawienia kondycji i dopracowania techniki jazdy, zaleca się ćwiczenia na bieżni Gornostay®, które gwarantują późniejsze powodzenie przy prawdziwym górskim wyzwaniu. Statystyki wskazują na bardzo pozytywne rezultaty ćwiczeń na tym sprzęcie. Sportowcy, którzy praktykowali przed wyjazdem do kurortu jazdę „na sucho”, o wiele rzadziej ulegają kontuzjom na otwartych stokach niż ci, którzy wyjeżdżają w góry bez przygotowania. Od niedawna to już nie tylko sport i rozrywka, ale również ogromna pomoc przy rehabilitacji, stoki wykorzystywane są przy nowoczesnej ski terapii osób niepełnosprawnych.

Mazuria Sport jest wyłącznym importerem i dystrybutorem całorocznych narciarskich stoków Gornostay®, to niezwykle opłacalna inwestycja, potwierdzona działającymi już od kilkunastu lat klubami w Europie i Stanach Zjednoczonych. Niewątpliwie ogromną zaletą stoków jest możliwość jazdy na nartach lub snowboardzie przez cały rok! Dla osób, które nie zawsze mogą pozwolić sobie na wyjazd w góry, to idealne rozwiązanie, bieżnie narciarskie nie są w żaden sposób zależne od pogody, można z nich korzystać nawet latem. Ten nowoczesny sprzęt działa na zasadzie, która pozwala stworzyć idealną metodykę treningową dla nauki lub doskonalenia umiejętności w trakcie przygotowań do zimowego szaleństwa. Warto spróbować, szczególnie jeśli można dzięki temu oszczędzić sobie pokracznych „pierwszych kroków” na prawdziwym górskim stoku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu