Wirtualna Polska e-biznesowo

Wirtualna Polska rozwija e-biznes. Niedawno uruchomiła dwa nowe projekty z tego obszaru. Pierwszy z nich, doradcabiznesowy.wp.pl, umożliwia dokonanie analizy kondycji finansowej firmy czy opłacalności planowanych projektów. Z kolei serwis metaleszlachetne.wp.pl ułatwia inwestowanie w złoto oraz pozwala na zakup monet.

Doradca biznesowy zawsze pod ręką

Pierwszy z serwisów – doradcabiznesowy.wp.pl – jest platformą dedykowaną małym i średnim przedsiębiorstwom, która umożliwia szybkie i proste dotarcie do ekspertów zajmujących się analizą kluczowych dla biznesu obszarów gospodarki. Witryna pomaga uzyskać wiedzę m.in. na temat optymalizacji podatkowej, księgowości, funduszy unijnych, tworzenia stron internetowych, szkoleń, certyfikatów ISO czy outsourcingu IT. Kontakt ze współpracującymi z serwisem doradcami możliwy jest za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie. Po zalogowaniu użytkownik może wysłać zapytanie do specjalisty w danej dziedzinie i w ciągu kilku dni otrzyma przygotowaną analizę problemu. Partnerem projektu jest firma Kopsky Solutions Poland, właściciel serwisu BOOMWAY.pl. Korzystanie z usługi jest płatne, wymaga też logowania.

Z roku na rok przybywa firm w naszym kraju. Rośnie też zapotrzebowanie na rzetelne i niedrogie doradztwo biznesowe. Jednak do tej pory powstało niewiele serwisów dedykowanych doradztwu małym i średnim przedsiębiorstwom. My widzimy ogromny potencjał tego rynku i chcemy to wykorzystać – wyjaśnia Łukasz Miętus, Specjalista ds. e-Finance w Wirtualnej Polsce.

Prosta i bezpieczna inwestycja w złoto

Drugi nowy serwis e-biznesowy WP.PL to Metale Szlachetne – Mądra Strategia Biznesu – miejsce dla wszystkich poszukujących bezpiecznych form lokowania gotówki w czasie kryzysu finansowego. Niestabilna sytuacja na rynkach powoduje, że ludzie zaczynają obawiać się ryzyka związanego z inwestowaniem. Alternatywą dla nich staje się lokowanie oszczędności np. w złoto, uchodzące obecnie za najstabilniejszą i najbezpieczniejszą formę agregowania kapitału – mówi Maciej Polkowski, Specjalista ds. e-Finance w Wirtualnej Polsce. WP.PL postanowiła wyjść im naprzeciw i wraz z partnerem uruchomić witrynę, w której m.in. analizy rynku czy aktualne notowania złota. Zainteresowani kupnem sztabki szlachetnego kruszcu, czy złotych lub srebrnych monet przekierowywani są na strony partnera, gdzie transakcja jest finalizowana – dodaje.

W serwisie metaleszlachetne.wp.pl użytkownicy znajdą wiele przydatnych informacji na temat inwestowania i wyników osiąganych przez złoto na światowych rynkach. Wszystkie osoby chcące dokonać zakupu, zostaną przekierowane na stronę partnera projektu – firmę Alternatywne Inwestycje Profit, jedną z największych w Polsce zajmujących się obrotem monetami kolekcjonerskimi i bulionowymi, złotem, srebrem oraz platyną lokacyjną.

Więcej informacji:

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu