Przejdź do treści

Spełnione marzenia o koniu… Akcje społeczne mają sens

Pod koniec września zeszłego roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park było miejscem akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja i we współpracy z firmą Eko-Wtór z Bystrej. Na parkingu górnym przed Centrum stanął kontener na makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury miały być – w planach i marzeniach – przeznaczone na wykupienie konia przeznaczonego na rzeź. I stał się cud! Klienci Centrum zebrali w ciągu 3 dni 9 ton makulatury! Dzięki ich szczodrości oraz wpłatom z 1% podatku Klub Gaja zdołał wykupić kolejnego, 47 już w swej historii, konia.

Jest to Drumla, koń mający za sobą kilkanaście lat ciężkiej pracy, który jednak nie stracił sympatii dla ludzi, nadal chętnie słucha poleceń, jest spokojny i opanowany. Jest koniem półszlachetnym, po rodzicach rasy małopolskiej i śląskiej. Na Drumlę czeka już Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, zajmujący się dziećmi niepełnosprawnymi. Dla nich kontakt z koniem i jazda konna są bezcenne. Poprawiają koordynację psychomotoryczną, normalizują napięcie mięśniowe i rozwijają poczucie równowagi. Dla konia od Klubu Gaja szkoła przygotowała już piękną drewnianą stajnię i teren, na którym będzie prowadzona hipoterapia.

Gemini Park trzyma  kciuki za dalsze inicjatywy Klubu Gaja, gratuluje Zespołowi Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, pozdrawia  Drumlę i… wierzy  w cuda!

Cieszymy się – mówi dyrektor marketingu Renata Burejza – że organizowane na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej akcje społeczne przynoszą konkretne efekty. Dzięki życzliwości klientów Centrum ubodzy mieszkańcy miasta mogą przeżyć pięknie święta czy przygotować wyprawki szkolne dla swoich dzieci, bezdomne psy i koty znajdują serdeczne domy, a konie przeznaczone na rzeź mogą dożyć swoich dni wśród życzliwych ludzi. Będziemy nadal angażować się w akcje społeczne.