Nie lubisz zimy? Półkula południowa zaprasza

Zima w tym roku jest wyjątkowo mroźna. Temperatury dochodzą do -30 stopni i nawet częste słońce nie sprawia, że jest cieplej. Dla tych, którzy od niskich temperatur wolą wypoczynek na gorących plażach, dobrą alternatywą będą zimowe wczasy na południowej półkuli.

Zimą miłośnicy wysokich temperatur mają do wyboru wypoczynek w Australii, Ameryce Południowej bądź Afryce. W okresie od stycznia do kwietnia niezwykle popularne są wyjazdy do Egiptu czy na Wyspy Kanaryjskie. Na miejscu zamiast śniegu, na turystów czekają piaszczyste plaże i morze. Jednakże w ferworze przygotowań do wyjazdu w tropiki, dobrze będzie pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy.

Każdy wyjazd wiąże się bowiem z pewnym ryzykiem – na miejscu mogą pojawić się nieprzewidziane problemy. Dlatego tak istotne jest wykupienie ubezpieczenia. Jak podkreśla Beata Kalitowska, dyrektor zarządzająca ERV (Europäische Reiseversicherung AG Oddział w Polsce), eksperta w dziedzinie ubezpieczeń turystycznych, polisa jest gwarancją bezpiecznego wypoczynku w każdym miejscu i w każdym czasie. – Odpowiednio dobrany pakiet ubezpieczenia zapewnia pokrycie kosztów leczenia i transportu, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków i bagażu oraz usługę assistance – dodaje Kalitowska.

Podczas urlopów turystom najczęściej przytrafiają się nieprzewidziane problemy zdrowotne. Jednakże skorzystanie z porady lekarskiej jest znacznie droższe niż w Polsce. Posiadając ubezpieczenie, w sytuacji nagłego zachorowania ubezpieczony ma możliwość skorzystania z usługi assistance, która zapewnia pomoc na najwyższym poziomie 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Co więcej, mamy pewność, że ubezpieczyciel pokryje niezbędne koszty leczenia. Jeśli z kolei leczymy się na choroby przewlekłe, warto pamiętać o zakupie dodatkowego ubezpieczenia od następstw tych chorób.

Wybierając się na urlop warto się zastanowić, czy będzie to odpoczynek leniwy czy też bardziej aktywny. Bowiem tropikalne wczasy w środku zimy to znakomita okazja do spróbowania sportów ekstremalnych czy też sportów wysokiego ryzyka. Nurkowanie, rafting, skoki na bungee czy wspinaczka to doskonałe propozycje spędzania wolnego czasu. Jeśli planujemy uprawiania tego typu sportów, dobrze będzie wcześniej wykupić dodatkowe rozszerzenia dopasowane do planowanych przez nas aktywności.

– Zakres ubezpieczenia zostanie wtedy rozszerzony o ryzyka powstałe wskutek uprawiania sportów wysokiego ryzyka, sportów wyczynowych lub ekstremalnych – konkluduje Beata Kalitowska.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu