CD Projekt RED sprzedał ponad 1,5 mln gier własnej produkcji w 2011 roku

W ciągu siedmiu miesięcy od premiery gra Wiedźmin 2, w wersji na komputery PC, sprzedała się w ilości 1,1 mln szt. Z tego, aż 24 proc. egzemplarzy dostarczonych zostało za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również pierwsza część gry, której sprzedaż wyniosła 400 tys. sztuk mimo, że premiera tego tytułu odbyła się w 2007 roku.

Notowany na warszawskiej giełdzie CD Projekt RED podsumował zeszłoroczną sprzedaż gier własnej produkcji. Wynika z nich, że obie części Wiedźmina sprzedały się łącznie w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy. Obsypany nagrodami Wiedźmin 2 Zabójcy Królów w wersji na komputery PC, którego światowa premiera miała miejsce 17 maja zeszłego roku, przekroczył poziom 1,1 mln egzemplarzy. Z tego 270 tys. sprzedanych zostało poprzez cyfrową dystrybucję, a w tym, aż 40 tys. sztuk trafiło do graczy poprzez należący do CD Projekt RED serwis GOG.com. Był to też kolejny rok znakomitych wyników pierwszej części Wiedźmina wydanego w 2007 r. Grę kupiło ponad 400 tys. fanów na całym świecie.

„Liczba sprzedanych przez nas gier przekroczyła nasze oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży premierowej Wiedźmina 2, który dotychczas otrzymał ponad 60 nagród branżowych oraz świetne oceny użytkowników i recenzentów. Dodatkowo cieszy nas wysoka sprzedaż pierwszej części Wiedźmina, która pokazuje, że najlepsze gry RPG potrafią się sprzedawać latami.” – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projekt RED.

CD Projekt RED ma również ambitne plany wydawnicze na 2012 r. Spółka ujawniła w ostatnich tygodniach, że 17 kwietnia 2012 roku odbędzie się światowa premiera edycji rozszerzonej Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360 oraz na komputery PC. Grę poprzedza nowy trailer wyreżyserowany przez twórcę nominowanej do Oscara „Katedry” Tomasza Bagińskiego i wyprodukowany przez studio Platige Image, który w ciągu kilku pierwszych dni obejrzało ponad 1 milion osób. Tytuł zadebiutuje jednocześnie na wszystkich najważniejszych rynkach świata. Już teraz gracze mogą składać tzw. preordery na takich serwisach jak Amazon, Best Buy, Game Stop oraz na polskim Gram.pl. Spółka na ten rok planuje również dwie mniejsze premiery, z których jedna zostanie ogłoszona w najbliższym czasie.

„Dzięki kolejnym premierom rośnie nasz tzw. backcatalog, czyli grupa tytułów z poprzednich lat, które są nadal w sprzedaży i kontrybuują do naszego zysku. Jak widać na przykładzie pierwszego Wiedźmina, nawet 4 lata po premierze można sprzedawać setki tysięcy sztuk rocznie. Wprawdzie sprzedawane są one w niższych segmentach cenowych, ale praktycznie nie generują kosztów.” – dodaje Adam Kiciński.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu