Alcatel-Lucent prezentuje nowy system zarządzania i wyświetlania treści multimedialnych – Digital Signage

Nowe rozwiązanie pozwala przedsiębiorstwom na proste tworzenie, zarządzanie i wyświetlanie treści informacyjno-reklamowych z możliwością interakcji.

Digital Signage to kompletny system przeznaczony do tworzenia, zarządzania i wyświetlania na wielu ekranach multimedialnych treści reklamowo-informacyjnych w jakości HD, z wykorzystaniem różnorodnych mediów, wideo na żądanie i na żywo, z możliwością planowania nadawania bądź automatycznego dostosowywania treści do różnorodnych zdarzeń czy zadanych parametrów. Otwartość systemu pozwala na jego integrację z zewnętrznymi aplikacjami i bazami danych za pośrednictwem HTML, co pozwala wzbogacać nadawaną treść o interakcję.

System Digital Signage może znaleźć szerokie zastosowanie. W miejscach użyteczności publicznej np. na lotniskach i dworcach do wyświetlania rozkładów jazdy czy treści przydatnych dla podróżnych. Na autostradach tablice mogą pokazywać warunki pogodowe i informacje o utrudnieniach na drodze. W hotelu jako wspólny interfejs do oferowania usług dodatkowych oraz telewizji. W obiektach sportowych rozwiązanie umożliwia śledzenie relacji na żywo z rozgrywanych zawodów, wzbogaconych o różnorodne dodatkowe informacje. Z kolei w obiektach handlowych przydatne będą interaktywne mapy ułatwiające odnalezienie sklepu i dodatkowo zawierające reklamy konkretnych produktów. Osobną grupą zastosowań może być stworzenie korporacyjnej telewizji do celów komunikacji wewnętrznej oraz wyświetlanie dedykowanych treści w pomieszczeniach służących do przyjmowania klientów. W biurach Alcatela-Lucenta system jest wykorzystywany dodatkowo do rezerwacji sal konferencyjnych i wideokonferencji.

System oferuje szerokie możliwości łączenia, jednoczesną obsługę i wyświetlanie na wielu ekranach różnych źródeł obrazu i warstw, profesjonalne efekty przejścia między klipami wideo, przezroczystość i nakładanie na siebie różnych warstw i napisów, synchronizację zawartości, banery wideo, obsługę ścian monitorów i wiele innych. Dzięki systemowi zarządzania o dużych możliwościach, a jednocześnie prostej obsłudze, przygotowanie treści do wyświetlania jest znacznie ułatwione. Rozwiązanie posiada rozbudowaną bibliotekę gotowych szablonów oraz możliwość modyfikacji wyświetlanych treści w czasie rzeczywistym. Z systemu zarządzania za pośrednictwem przeglądarki może jednocześnie korzystać wielu użytkowników o różnych uprawnieniach.

Wyświetlanie może odbywać się według zaplanowanego harmonogramu lub być dostosowywane do różnych wydarzeń. Np. automatyczna zmiana obrazu następuje po osiągnięciu ustalonego poziomu dostępności produktu w magazynie, wybraniu przez klienta określonej opcji, identyfikacji sygnału z czytnika RFID, ogłoszeniu alarmu przeciwpożarowego czy pojawieniu się osoby w zasięgu kamery.

Pojedyncza platforma systemu może obsługiwać od jednego do kilku tysięcy ekranów za pośrednictwem standardowej sieci TCP/IP. Rozwiązanie wykorzystuje najpopularniejsze formaty mediów, m.in. Adobe Flash, prezentacje PowerPoint w formie filmów, filmy zapisane w formatach MPEG, DivX, QuickTime, FLV, muzykę w formacie WAV, WMA, MP3; grafikę w png, JPG, bmp, gif. Ponadto odtwarza DVD wideo, posiada wbudowany tuner TV oraz wspiera HTML. Otwarte interfejsy pozwalają w prosty sposób zintegrować rozwiązanie z dodatkowymi aplikacjami – m.in. do zunifikowanej komunikacji.

Odtwarzacz Digital Signage Player może być zainstalowany nawet na komputerach PC w podstawowej konfiguracji i odtwarzać wideo w jakości HD, co w znaczący sposób zmniejsza koszt całej instalacji. Rozwiązanie jest dostępne zarówno w wersji tradycyjnej, gdzie całość systemu jest kupowana i instalowana u klienta, jak i w modelu SaaS – w formie usługi kupowanej na określony czas.

Digital Signage jest częścią szerszej oferty rozwiązań komunikacji wizualnej oferowanej przez Alcatel-Lucent jako Visual Communications Suite.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu