Przejdź do treści

Akademia Allegro w woj. świętokrzyskim – warsztaty z e-biznesu

Wykładowcy Akademii Allegro, edukacyjnego projektu allegro.pl, w lutym i marcu odwiedzą województwo świętokrzyskie z warsztatami z zakresu prowadzenia własnego biznesu w sieci. Akademia odwiedzi 8 miast powiatowych, gdzie przeprowadzi dwudniowe zajęcia w multimedialnym Trucku Allegro. Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

– Projekt jest skierowany do osób zainteresowanych prowadzeniem własnego e-biznesu lub początkujących w tej branży. Odwiedzamy kolejne województwa, a w nich docieramy do mieszkańców nawet małych miast, by przekazać narzędzia umożliwiające rozpoczęcie sprzedaży w sieci. Jest to o tyle uzasadnione, że specyfika branży e-commerce pozwala na sukcesywne prowadzenie firmy poza wielkimi ośrodkami miejskimi – wyjaśnia Justyna Gawrońska, koordynator Akademii Allegro. Idea projektu edukacyjnego lidera polskiego e-commerce jest bliska strategii Samorządu Województwa Świętokrzyskiego, gdyż jak twierdzi Marszałek Adam Jarubas, nasz region to doskonałe miejsce do tego, by inwestować, zarabiać i rozwijać inicjatywy gospodarcze.

Łącznie w województwie świętokrzyskim Truck Allegro odwiedzi 8 miast, a trenerzy e-commerce poprowadzą 16 jednostek warsztatowych. – Będziemy tu już od 27 lutego i pozostaniemy do końca marca. Na naszej trasie mamy takie miasta, jak: Końskie, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Sandomierz, Busko-Zdrój czy Kielce – wymienia Justyna Gawrońska z Akademii Allegro.

W każdym mieście odbędą się dwudniowe warsztaty trwające łącznie kilkanaście godzin. – Pierwszą część poświęcamy doborowi kanałów dystrybucji oraz określaniu docelowych grup klientów. Podczas kolejnej wizyty każdy uczestnik pracuje przy tworzeniu i obróbce zdjęć na potrzeby sprzedaży w sieci oraz kreowaniu skutecznych ofert sprzedaży – wyliczają wykładowcy Akademii Allegro. Warsztaty prowadzą m.in. Sławomir Rajch, Sławomir Panek, Anna Dmochowska i Rafał Trafarski.

Akademia Biznesu Internetowego finalizuje jeszcze zajęcia w sąsiednim woj. łódzkim, wcześniej odwiedzała wybrane miasta w kujawsko-pomorskim. W każdych warsztatach może brać udział ok. 30 osób zgodnie z warunkami specyficznej sali szkoleniowej, jaką stanowi Truck Allegro. Ten ostatni stacjonuje podczas warsztatów w centralnych punktach każdego z miast. Harmonogram zajęć w poszczególnych miastach można znaleźć pod adresem: http://akademia.allegro.pl/pl/oferta/szkolenia_terenowe/abi/. Tutaj również można zapisać się na szkolenia.