Przejdź do treści

Galeria Korona Kielce – wielka degustacja światowych smaków

Od maja w jednym miejscu, mieszkańcy będą mogli wypić włoską kawę, paragwajską herbatę i zjeść jedyną w województwie pizzę w kształcie bajkowych postaci. Łącznie w Galerii Korona Kielce znajdzie się aż 16 najemców z branży gastronomicznej. Będzie to największa liczba lokali tej grupy skupiona w centralnym punkcie Kielc.

Pager`y informujące o gotowym daniu, żywy rekin ludojad i podglądanie kucharzy to tylko wybrane propozycje zachęcające do odwiedzenia Galerii Korona Kielce.

Galeria Korona Kielce ze względu na śródmiejski charakter, obok podstawowej działalności komercyjnej, pełnić będzie w dużym stopniu funkcję kulturalno– rozrywkową, oraz stanie się istotnym centrum życia towarzyskiego w naszym mieście. Inwestor dołożył starań, aby obok najważniejszych modowych marek oraz wielu innych sklepów branżowych znalazły się także lokale branży gastronomicznej, których menu zaspokoi najbardziej wysublimowane podniebienia.

Zdrowe napoje

Na poziomie -1 klientów witać będzie Be Fresh. Lokal, usytuowany zostanie na jednej z wysp, obok supermarketu Piotr i Paweł. – Zaproponujemy klientom sposób na zdrowy styl życia. Stworzymy miejsce dla osób, które pragną cieszyć się energią i młodym wyglądem. W naszej ofercie znajdzie się prawdziwa bomba witamin i minerałów . W ramach menu poza sokami ze świeżych owoców i warzyw dostępne będą również smoothie, shake, koktajle, mrożone jogurty, sałatki owocowe oraz granola, czyli naturalne, greckie jogurty z musli i owocami. W naszym barze będzie można wybierać spośród wielu dodatków: owoców, musli, ciasteczek, batoników i polew. Każdy będzie mógł wybrać jedną z naszych propozycji, albo stworzyć swoją unikatową kompozycję – zapewnia Edyta Adamczyk, właściciel lokalu Be Fresh.

Na tym samym poziomie znajdzie się prawdziwa gratka dla lubiących eksperymentować ze zmysłami. Fuente de la Yerba to lokal z egzotyczną duszą. Poza wystrojem, który nawiąże do kultury ameryki południowej, miejsce to wyróżni herbata. – Nie jest to typowa herbata. Powstaje ona z ostrokrzewu paragwajskiego i ma nadzwyczajne właściwości zdrowotne. Osoby spożywające napar z Yerby zauważają jej wpływ na cały organizm: dodaje energii, poprawia trawienie, kondycję skóry, paznokci, włosów. I przede wszystkim jest smaczna. Ten smak można określić, jako słomkowy i pośrednio połączenie zielonej i czerwonej herbaty – wyjaśnia Wiktor Jastrząb, przedsiębiorca, który już od roku prowadzi pijalnię Fuente de la Yerba w Kielcach. – Otwieramy drugi punkt, by rozszerzyć asortyment. Dotychczas oferowaliśmy około 30 różnych rodzajów herbaty, teraz liczba pozycji zdecydowanie wzrośnie. Myślę, że przybędzie nam również klientów, którzy docenią promowaną przez nas ceremonię picia herbaty. Podajemy ją w specjalnych naczyniach z owoców tykwy wraz z rurką zakończoną sitkiem. Dzięki temu pije się sam napar, bez suszu, który może być zalewany nawet 7-krotnie. Klient sam zalewa sobie Yerbę wykorzystując specjalne termosy. Degustacja w naszym lokalu trwa nawet godzinę, stwarza więc okazję do zupełnego wyłączenia się ze świata – podsumowuje Wiktor Jastrząb.

Na poziomie +1, gdzie zlokalizowany będzie Food Court, powstaje Cafe Illy. Kawiarnia zajmie 63 metry kwadratowe na specjalnej, otwartej wyspie sąsiadującej z ogromną szklaną witryną z widokiem na ulicę Warszawską. Dla gości będą przygotowane stoliki z wygodnymi fotelami, które zapewnią komfort towarzyskim spotkaniom. – Nasz lokal jest partnerem firmy North Coast, dystrybutora włoskiej kawy Illy, którą będziemy serwować klientom. Poza 4 odmianami kawy w menu znajdą oczywiście inne napoje, m.in. gorąca czekolada – informuje Krzysztof Szarek, właściciel Cafe Illy.

Pager poinformuje o gotowym daniu

W food courcie znajdzie się również jedyna w województwie świętokrzyskim restauracja, w której serwowane będą m.in. bajkowe pizze. Ghiootto to nowa marka, której pierwszy lokal otwarty zostanie właśnie w Galerii Korona Kielce. Zaraz po nim kolejne punkty powstaną w Tarnowie i w Krakowie. Formuła restauracji z włoską kuchnią oparta jest na bezpośrednim kontakcie z klientami, którzy będą mogli obserwować proces powstawania dań. – Nasi kucharze na specjalnej ladzie przygotowywać będą wszystkie posiłki, by klienci mieli pewność, że są one świeże. Sami będziemy wytwarzać pasty, sosy i oczywiście pizze – tłumaczy Grzegorz Pyszniak, który od 10 lat związany jest z gastronomią w Kielcach. Restauracja poza długą i zróżnicowaną listą dań wprowadzi wiele nowości. – Nastawiamy się na całe rodziny i z tą myślą w menu uwzględnimy specjalne pozycje dla dzieci. Będą to m.in. zabawne makarony w kształcie misiów, czy gwiazdek. Dodatkowo najmłodsi będą mogli zamówić pizze, która kształtem i dekoracją przypominać będą popularnych bohaterów z bajek. Oferta ta z pewnością przemówi do niejadków. Dla kupujących pizze wprowadzamy nowość, czyli powiadomienie na wydawany przy zamówieniu pager. Na 2 minuty wcześniej poinformuje on kupujących o gotowym daniu. Dzięki temu będą mogli spokojnie realizować zakupy na terenie galerii oczekując na posiłek – dodaje Grzegorz Pyszniak.

Rekin, muzyka i mecze na żywo

Największą restauracją w Galerii Korona Kielce będzie Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar, która z pewnością zaskoczy klientów serwowanym menu oraz niespotykanym gdzie indziej wystrojem. – Będziemy mieli w restauracji ogromny zbiornik morski o wadze 6 ton i pojemności około 5 tys. litrów wody. Zostanie w nim zamontowana specjalna ok. 2 centymetrowa szklana szyba, za którą pływać będzie prawdziwy rekin oraz inne ryby drapieżne. Akwarium wkomponowane zostanie w ścianę wejściową tak, aby wzbudzać zainteresowanie zarówno naszych klientów jak i wszystkich odwiedzających Galerię Korona Kielce – informuje Piotr Mikołajczyk, właściciel restauracji, mieszkaniec Kielc, który w mieście prowadzi już lokal gastronomiczny Pepe Rosso. – Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar to pierwsza tego typu restauracja w Polsce, która zadebiutuje w Galerii Korona Kielce. Myślę, że właśnie ten obiekt jest idealnym miejscem ze względu na jego świetną lokalizację oraz architekturę – wyjaśnia Piotr Mikołajczyk. Poza miniaturką ludojada na klientów restauracji czekać będzie 19 telewizorów plazmowych oraz duży rzutnik. Właściciel już planuje zorganizowanie transmisji na żywo wszystkich spotkań Euro 2012. – Przygotowujemy specjalne konkursy z nagrodami związane z meczami polskiej reprezentacji. Nie zdradzę jeszcze szczegółów, ale Ci, którzy razem z nami będą kibicować biało – czerwonym i razem z nami świętować gole „naszych” będą mogli liczyć na atrakcyjne niespodzianki – dodaje. Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar zajmie dwa poziomy o łącznej powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych i 220 miejscach siedzących. W lokalu stanie scena, na której odbywać będą się koncerty. Trwają w tej chwili rozmowy o organizowaniu w restauracji festiwalu lokalnych talentów. – Kolejną nowością będzie obrotowa platforma, na której kucharze, na oczach klientów, przygotowywać będą posiłki kuchni amerykańskiej i meksykańskiej. Szefem naszej restauracji będzie mistrz polski w gotowaniu, a obsługę stanowić będą tylko piękne panie – podsumowuje Piotr Mikołajczyk.

Sieciowe restauracje

Poza lokalami autorskimi, reprezentowanymi w większości przypadków przez mieszkańców Kielc, w Galerii Korona Kielce działać będą znane, sieciowe marki. W food courcie znajdą się więc restauracje KFC, Piramida, Subway, Olimp, Kebab, China Town, Hana Sushi, a na innych kondygnacjach kawiarnia Empik Cafe, Coffe Heven czy lodziarnia Carte D’or. Ta ostatnia to nowoczesna sieć lodziarni działająca w formule franczyzowej z szeroką ofertą produktów. Koncept Carte d’Or Cafe dynamicznie rozwija się w Polsce od 2010 roku. Kawiarnie Carte d’Or Cafe oferują szeroki wybór deserów lodowych, profesjonalnie przyrządzane kawy, ciasta, świeżo wyciskane soki, autorskie koktajle na bazie lodów i owoców, specjalne menu dla dzieci, przysmaki sezonowe oraz lody w 36 smakach. Carte d`Or jest marką należącą do międzynarodowej korporacji Unilever, która jest właścicielem m.in. takich marek jak Algida, Knorr, Lipton, Rexona, Axe, Dove – informuje Adrian Kociemba, przedstawiciel firmy.

Na trzy miesiące przed otwarciem Galeria Korona Kielce wynajęta jest w 90 %. Na blisko 37 tys. metrach kwadratowych powstanie łącznie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Wśród najważniejszych marek, które już w maju będą dostępne w śródmiejskiej galerii, wymienić należy: Zara, Reserved, Royal Collection, Bershka, Pull&Bear, Massimo Duty, Stradivarius, Tommy Hilfiger, 9- salowe Multikino, Pure Paltinium, Intersport, supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore, Media Expert, Empik, Sephora, czy Bagatt.