Samochód dla najszybszego studenta

TAURON Bachleda Ski podkręca atmosferę na akademickich zawodach AZS Wintercup. Główną nagrodą w tegorocznym cyklu będzie samochód osobowy.

Ta wiadomość rozpaliła emocje wśród uczestników AZS Wintercup. Dzięki wsparciu imprezy przez akcję TAURON Bachleda Ski na najlepszego alpejczyka wśród studentów i studentek czeka w tym roku wyjątkowa nagroda. Trzeciego marca na Harendzie w Zakopanem zawodniczka lub zawodnik z największą liczbą zwycięstw na koncie otrzyma z rąk Andrzeja Bachledy Curusia kluczyki do nowego samochodu osobowego!

1 Andrzej Bachleda-Curuś, AZS Wintercup, TAURON Bachleda Ski„Biorąc pod uwagę fakt, że wielu najzdolniejszych naszych alpejczyków to studenci, ważne jest wsparcie imprez skierowanych właśnie do tego środowiska. Wyjątkowa nagroda jaką jest samochód z pewnością zmobilizuje wielu ze startujących w AZS Wintercup do pokazania się z jak najlepszej strony, a tym samym przyczyni się do podniesienia poziomu rywalizacji pomiędzy czołówką młodych polskich alpejczyków.” – mówi Andrzej Bachleda Curuś, który sam otrzymał kluczyki do samochodu za miejsce na podium w Pucharze Świata w Kitzbuehel w 1972 roku i jak przynaje z przyjemnością przekaże podobną nagrodę najlepszemu studentowi.

Do zakończenia tegorocznego cyklu AZS Wintercup pozostały jeszcze 2 imprezy. Najbliższa odbędzie się już 17 lutego w Kluszkowcach. Ostatnia, finałowa edycja będzie miała miejsce 27 lutego na stoku Harenda w Zakopanem. Podczas każdego przystanku zawodnicy rywalizują w dwóch konkurencjach: slalomie oraz slalomie gigancie, tak więc w sumie można jeszcze 4 razy stanąć na najwyższym podium.

Bezprecedensowe wsparcie udzielone AZS Wintercup w ramach TAURON Bachleda Ski doskonale wpisuje się w główne założenia projektu. Zaczynając od działań mających zachęcić najmłodszych narciarzy do startu w zawodach TAURONEK, poprzez trening młodych zdolnych alpejczyków w ramach programu TAURON Olimpijski, popularyzację zawodów z cyklu Mistrzostw Polski Amatorów aż po wsparcie Mistrzostw Polski Seniorów, TAURON Bachleda Ski przyczynia się do odbudowy polskiego narciarstwa alpejskiego.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl.