Grupa Interchem S.A. z nowym Zarządem

30 listopada 2011 roku nastąpiło zamknięcie transakcji zakupu Polbity przez Interchem S.A. – jednego z największych dystrybutorów chemii gospodarczej, artykułów higienicznych oraz kosmetyków w kraju.

Połączenie rozpoznawalnej marki – Drogerie Natura z gdyńską siecią Drogerie Aster stworzy niekwestionowanego silnego wicelidera na rynku według wspólnie wypracowanej strategii rozwoju połączonych firm. Za wdrożenie tej strategii odpowiedzialny będzie nowy Zarząd Grupy Interchem.

Nowy skład Zarządu Grupy Interchem tworzą:

  • Paweł Chodakowski – Malkiewicz – Prezes Zarządu, CEO Grupy Interchem S.A.,
  • Beata Szczytowska – Wiceprezes Zarządu Grupy Interchem S.A., Dyrektor Finansowy,
  • Grzegorz Nędza – Wiceprezes Zarządu Grupy Interchem S.A., Dystrybucja i Franczyza.

 

Paweł Cezary Chodakowski – Malkiewicz założyciel firmy Interchem, w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Od 1996 r. konsekwentnie buduje silną pozycję spółki na polskim rynku drogeryjnym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako adiunkt na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, gdzie pracował do 1995 r. W międzyczasie uzyskał tytuł Doktora Nauk Pedagogicznych w Instytucie Wychowania Fizycznego w Moskwie. Na początku lat 90. został współwłaścicielem spółki M.P.S. s. c., z którą był związany przez kilka lat.

W czasie rozwoju kariery zawodowej ukończył szereg szkoleń w zakresie finansów, inwestycji kapitałowych i zarządzania zasobami ludzkimi. Prywatnie Paweł Chodakowski – Malkiewicz od lat pasjonuje się historią.

Beata Szczytowska jest absolwentką Wydziału Finansów i Statystyki w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczęła w 1986 roku od stanowiska kupca w Przedsiębiorstwie Zagranicznym „PEWEX”. W kolejnych latach pełniła funkcję specjalisty ds. budżetowania i analiz w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie. W latach 1992 – 2000 zajmowała stanowiska kierownicze w działach księgowo – finansowych w wielu spółkach prawa handlowego. W 2000 r. dołączyła do zespołu Spółki Super-Pharm Poland, jako dyrektor finansowy/główny księgowy, jednocześnie pełniąc funkcję członka zarządu. Ze spółką Polbita związana od 2007 r., kiedy objęła stanowisko dyrektora finansowego, wiceprezesa zarządu. Obie funkcje pełni jako członek zarządu w nowej Grupie Interchem. Prywatnie uwielbia podróże po Polsce i odkrywanie uroków przyrody oraz historii poprzez architekturę oraz malarstwo. W wolnym czasie uprawia jogę, a także maluje na szkle.

Grzegorz Nędza absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Jest związany z firmą Interchem S.A. od 2008 r., gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Finansowego spółki oraz sieci Drogerie Aster. Karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w PPH Hetman Sp. z o.o. w Florianowie niedaleko Kutna, gdzie finalnie zajął stanowisko Dyrektora Zarządzającego. W latach 2003 – 2008 pracował w spółce Dystrybucja Logistyka Serwis S.A. w Płocku na stanowisku Dyrektora Działu Finansowo – Prawnego. W trakcie pracy zawodowej uczestniczył w wielu projektach konsolidacyjnych oraz transakcjach sprzedaży, m.in.: w procesie konsolidacji BOS S.A. w Białymstoku, w którym zajmował się przygotowaniem transakcji, optymalizacją podatkową konsolidacji oraz opracowaniem due diligence przedtransakcyjnym. Ponadto pełni funkcje Prezesa Zarządu Seventh Investment Group Sp. z o.o. w Koninie oraz Dyrektora Oddziału Acatherio Investments Ltd Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

Prywatnie Grzegorz Nędza interesuje się malarstwem impresjonistycznym, filozofią oraz literaturą piękną.

Nowa strategia Grupy Interchem obejmuje rozwój sieci i zakłada wprowadzenie istotnych zmian zarówno w obszarze detalicznym, jak i dystrybucyjnym, w tym franczyzowym. W wyniku integracji, pewne obszary w strukturze i organizacji Grupy uległy przekształceniu, które ma na celu sprawne i skuteczne przeprowadzenie procesu integracji obu podmiotów. Nowa wizja rozwoju Grupy Interchem zostanie zaprezentowana w marcu 2012 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu